یکی از مهم ترین عواملی که موقع انجام دکور خانه باید در نظر بگیرید راحت بودن آن است. به گونه ای که خودتان و مهمان ها در هنگام حضور در خانه احساس راحتی داشته باشید. نکات زیادی وجود دارند که با رعایت آن ها می توانید به همچین دکوری دست یابید. در ادامه مقاله به چند مورد از این نکات که دکور شما را بهتر و زیبا تر می کنند می پردازیم.

استفاده از جنس های مختلف

یکی از ترند های سال های اخیر دکوراسیون خانه استفاده از تکسچر و پارچه های مختلف بوده است. اگر می خواهید دکوری راحت و دنج داشته باشید از پارچه هایی استفاده کنید که به شما این حس ها را القا می کنند و باعث می شوند بخواهید آن ها را لمس کنید، مانند کوسن های خز یا مخمل. یا برای مثال می توانید از پتو های کوچک بافت یا چانکی روی دسته ی مبل استفاده کنید. تا در کنار ظاهر زیبایی که به اتاق نشیمن شما می دهد مکانی گرم و راحت برای فصول سرد ایجاد کند.

فرش

انتخاب فرش مناسب بسیار مهم است چون شما با فرش دکور خانه خود را تکمیل و همه چیز را کنار هم قرار می دهید. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد فرش ها داشته باشید می توانید مقاله ی 4 ترند مهم فرش در سال های گذشته که باید بشناسید را آریلا را مطالعه کنید. وجود فرش در خانه نه تنها از نظر بصری به دکور کمک زیادی می کند و تکمیل کننده آن است، بلکه نرم بودن آن هنگام راه رفتن در خانه به شما حس راحتی می دهد.

لیرینگ تخت

مهم ترین مکان اتاق خواب شما که باید در آن احساس راحتی داشته باشید اتاق خواب شما است. برای راحت بودن موارد زیادی را باید در نظر بگیرید که یکی از آن ها رو تختی شما است. در فصول سرد سال می توانید با استفاده لایه لایه از انواع رو تختی با جنس های مختلف، هنگام خواب راحت و گرم باشید.

استفاده از گیاهان

یکی از راحت ترین و سریع ترین روش هایی که شما می توانید فضایی راحت و صمیمانه در خانه خود ایجاد کنید، استفاده از گیاهان است.  انواع مختلفی از گیاهان آپارتمانی وجود دارند پس شما می توانید به راحتی گیاه مورد علاقه خود را پیدا و در دکور خانه از آن استفاده کنید .

لوستر مدرن گلدانی

تابلو های هنری

اگر در خانه خود تابلو های هنری بی کیفیتی دارید یا اصلا تابلویی به دیوار خانه آویزان نکرده اید، در اولین فرصت دنبال تابلو های هنری جذاب بگردید. می توانید از عکس های جذاب یا نقاشی های زیبا استفاده کرده و آن ها را به دیوار آویزان کنید.

داشتن حیوان خانگی

این مورد کاملا به عقاید و وقتی که دارید بستگی دارد. اما اگر وقت کافی برای رسیدگی به حیوانات خانگی و علاقه به اینکار را دارید، حتما سرپرستی یکی از آن ها را به عهده بگیرید. با اینکار حیواناتی که خانواده ای ندارند یک خانه و خانواده برای زندگی خواهند داشت، و همچنین فضایی گرم و صمیمانه با خود به خانه شما می آورند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *