دکوراسیون گوتیک یا گاثیک جزو دکوراسیون هایی است که طرفداران خاص خودش را دارد. معمولا این دکور به استفاده زیاد از رنگ مشکی ، لوازمی با جنس خز و دکوری هایی با اسکلت و استخوان حیوانات شناخته می شود. در ادامه به چند ایده که به خانه و دکوراسیونتان حال و هوای گوتیک می دهد می پردازیم.

رنگ مشکی عامل مهم دکوراسیون گوتیک

همانطور که گفته شد در دکوراسیون گوتیک اکثرا از رنگ مشکی استفاده می شود. اما این به آن معنا نیست که شما برای اینکه دکوراسیونی گوتیک داشته باشید باید تمامی لوازم خانه خود را عوض کنید. می توانید در خانه از دکوری ها ، لوستر، پرده و هر وسیله ای که به چشم می آید به رنگ مشکی استفاده کنید تا حال و هوای گوتیک داشته باشید.

لوستر پذیرایی طرح تسمه ای مکعب

استفاده از مبلمان تیره

برای داشتن دکوراسیون گوتیک نیازی نیست که لزوما تمامی دیوار ها را مشکی کنید. میتوانید به سادگی مبل، میز عسلی، میز ناهار خوری و لوازم اصلی خانه را به رنگ مشکی بخرید. در آخر انتخاب رنگ دیوار ها به عهده خودتان است اگر می خواهید انتخابی بولد داشته باشید رنگ مشکی را انتخاب کنید. اما به یاد داشته باشید که صرفا برای داشتن دکوراسیون گوتیک یازی به انجام اینکار ندارید زیرا دیوار های سفید با لوازم خانه مشکی دکور گوتیک جذابی را بوجود می آورد.

کاغذ دیواری طرحدار

کاغذ دیواری های تیره با طرح های داماسک و ویکتوریایی انتخابی کاملا مناسب برای دکوراسیون گوتیک هستند. اگر تنوع را دوست دارید و هر چند وقت دکور خانه را عوض می کنید، یا در مکانی  ساکن هستید که اجاره ای است و در چند سال آینده تصمیم به عوض کردن خانه دارید، استفاده از کاغذ دیواری بهترین روش برای شما خواهد بود. می توانید از کاغذ دیواری با طرح دلخواه استفاده کنید و از ظاهر گوتیکی که به خانه می دهد لذت ببرید و هر زمانی که خواستید آن ها را به سادگی از دیوار جدا کنید.

لوستر مدرن حبابدار

پرده های جذاب و شیک

از دیگر موارد تاثیر گذار در دکوراسیون گوتیک پرده ها هستند. بهتر از از پرده های تیره، مخملی و بلند استفاده کنید تا ظاهری شیک به خانه بدهند. می توانید حتی در تزیین پرده نیز از شرابه و منگوله استفاده کنید.

انواع شمع

هیچ دکوراسیون گوتیکی بدون استفاده از شمع تکمیل نیست. برای ایجاد نور و گرما در خانه و ایجاد زیبایی بصری می توانید از انواع شمع استفاده کنید. بهتر از شع ها را در سایز و شکل های مختلف تهیه کنید و در فسمت های مختلف خانه بگذارید. این روز ها شمع ها نیز در شکل های مختلفی موجود هستند و در کنار شمع های بلند و شمع های شیشه ای می توانید شمع هایی که با قالب های جمجمه یا تابوت درست شده اند نیز تهیه کنید که کاملا با حال و هوای گوتیگ هماهنگ هستند .

لوستر

نور شمع برای ایجاد فضایی رمانتیک بسیار مناسب است. اما شما در کنار آن به یک منبع نوری قوی تر و در عین حال شیک مانند لوستر نیاز دارید.اگر اتاق های شما فضایی کوچک یا سقف کوتاه دارند نیز می توانید از لوستر های کوچک تر استفاده کنید. حتی لوستر های کوچک با کریستال های درخشان هم کافی اند تا دکوراسیون گوتیک شما را تکمیل کنند.

اکسسوری دکور گوتیک

بخش جالب دکوراسیون گوتیک این مرحله است. برای اکسسوری های این دکور معمولا از لوازمی مانند سنگ ها، استخوتن حیوانات، لوازم سفالی و وسایل عجیب دیگر استفاده می شود. شما می توانید برای اضافه کردن لوازم دکوری سراغ وسایل قدیمی پدربزرگ و مادربزرگتان بروید.  معمولا دیزاین اکسسوری و وسایل این دکور نیز آنتیک و خاص هستند. گل های خشک ، رز سیاه و گل لیلی ( سوسن ) نیز در این دکور زیاد دیده می شود.

لوستر مدرن هال

تزییات خاص سقف

ما اکثرا هنگام انجام دکوراسیون به چهار دیوار اصلی فکر می کنیم، اما می توانید به جای تزیین و رنگ کردن دیوار های اصلی برای سقف برنامه ریزی کنید. اینگونه خانه شما خاص و جذاب خواهد بود. انجام طرح های خاص و رنگ های تیره روی سقف قطعا ظاهری گوتیک و زیبا به خانه می دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *