دکوراسیون هالیوودی به دوران طلایی هالیوود یعنتی دهه 30 میلادی بر می گردد . اما بعد ها این سبک دکوراسیون تحت تاثیر دکوراسیون قرن بیستم قرار گرفت و تغییراتی در آن ایجاد شد . این سبک دکوراسیون در واقع با الهام از خانه هایی که در فیلم های دوران طلایی هالیوود دیه می شد به وجود آمد . در این دکوراسیون رنگ های بولد لوازم لوکس و لاکچری زیادی به چشم می خورد . بر خلاف سبک های دیگر دکوراسیون که از شما می خواهند هماهنگی در مکان های مختلف خانه داشته باشید، در دکوراسیون هالیوود شما می توانید هر اتاق را با یک موضوع و یک الهام دکور کنید . در ادامه به المان های اصلی دکوراسیون هالیوود می پردازیم .

رنگ ها ستاره های نمایش

اصلی ترین مورد در دکوراسیون هالیوودی رنگ های موجود در آن هستند . وقتی می خواهید خانه ای با سبک هالیوودی دکور کنید تنها قانونی که در این زمنیه وجود دارد استفاده از رنگ های روشن و بولد است . صورتی ، زرد، فیروزه ای، طلایی و سبز زمردی از رنگ های محبوب و پر استفاده در این دکوراسیون هستند . یکی دیگر از مواردی که در این دکوراسیون بسیار دیده می شود استفاده از رنگ سیاه و سفید در کنار یکدیگر است تا کنتراست زیادی ایجاد کنند .

مبلمان

سعی کنید لوازم ملبلمانتان همیشه خاص و لوکس باشند . مبلمان شما باید به گونه ای باشند که سریع توجه را به خود جلب کنند و بی نظیر به نسر برسند . در حقیقت معمولا در دکوراسیون هالیوودی از آنتیک های اروپایی و فرانسوی نیز می توانید در کنار یکدیگر استفاده کنید . صرفا هم نیازی نیست که در لوازمتان از چوب استفاده کنید . برای مثال شما می توانید میز هایی داشته باشید که روی سطح آن ها آیینه قرار دارد و لزوما هم نباید میز کوچک باشد، در این سبک دکوراسیون هیچ موردی زیاد از حد نیست . حتی می توانید از لوازم فلزی نیز استفاده کنید . همچنین باید در نظر بگیرید که لوازم در این دکوراسیون معمولا بزرگ نیستند . شما باید با استفاده از رنگ و استایل خاص لوازم کاری کنید آن ها به چشم بیایند نه با سایز .

لوستر کریستال مستطیلی

جزئیات لوکس

در دکوراسیون هالیوودی چون اکثرا از مبلمان بزرگ استفاده نمی شود ممکن است فضای خالی زیادی داشته باشید . شما می توانید این فضا را با استفاده از لوازم دکوری مختلف پر کنید تا لوکس بودن دکور حفظ شود . برای مثال می توانید از لوازمی با ظاهر متالیک، لوازمی بوهمیان که ریش ریش دارند و لوستر های چشم گیر استفاده کنید .

نور

استفاده از آیینه که در دکوراسیون هالیوودی بسیار شایع است، می تواند به چند برابر شدن نور کمک کند . بهترین قسمت انتخاب منابع نوری برای این دکوراسیون این است که نیازی نیست آن ها با یکدیگر ست باشند . هدف اصلی بیشتر کردن نور و حس لوکس بودن دکور است  . انواع منابع نوری مورد استفاده در این دکور :

– لامپ های میزی با مدل های مختلف مانند مدل هایی که مانند حیوانات یا دیگر اشیا هستند

– لامپ های دیواری لوکس

– لامپ های استاده بلند

– لوستر های چشم گیر که توجه را به خود جلب می کنند به خصوص آن هایی که به رنگ طلایی ، فلزی یا ارای المان های شیشه ای هستند

لوستر کریستال دایره 6 طبقه

انواع طرح

اگر می خواهید دکوراسیون هالیوودی داشته باشید نباید از استفاده و ترکیب انواع طرح ها هراسی داشته باشید . در واقع این کار یکی از مواردی است که امضای این دکوراسیون حساب می شود . از اشکال هندسی ستاره ای و جسورانه استفاده کنید و به دنبال طرح های برجسته باشید که به چشم بیایند . یکی از روش های پر طرفدار نیز استفاده از طرح حیوانات مانند طرح گورخر یا پلنگی در کوسن ها است .

استفاره از پارچه های مختلف

درست مانند طرح در دکوراسیون هالیوودی شما می توانید از پارچه و جنس های مختلف نیز در کنار یکدیگر استفاده کنید، به خصوص آن هایی که با لمسشان حس لوکس بودن را القا می کنند . برای مثال مخمل، جیر، ابریشم یا حریر و خز از پارچه های محبوب و پر استفاده هستند .

دیوار ها را فراموش نکنید

مطمئنا در دکوراسیون هالیوودی که پر از رنگ های بولد است نمی توانی از دیوار های سفید استفاده کنید، مگر آنکه با استفاده از دیوار سفید خود را با آیینه، لوازم و نقاشی های هنری، قاب های رنگا رنگ دیوار کاری کنید که دیوار پر به نظر برسد .

روش هایی که می توانید دیواری مناسب با این دکور داشته باشید :

– آن ها را با یک رنگ روشن رنگ کنید

– از کاغذ دیواری هایی با طرح های بولد استفاده کنید

– از لوازم دکوری مخصوص دیوار برای ظاهری لوکس استفاده کنید

مواردی که با استفاده از آن ها می توانید دکوراسیون هالیوودی داشته باشید :

–  آیینه های لوکس

– رنگ های روشن که در کنار یکدیگر کنتراست ایجاد می کنند

– طرح های مختلف و حیوانات

– نقوش آفتابی یاستاره ای

– وان حمام

– لوستر

– قسمتی با تجهیزات و میز میکاپ

– سطوح مرمری و سنگی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *