انتخاب رنگ برای دکوراسیون کاملا به سلیقه شما بستگی دارد. برخی افراد دوست دارند در خانه خود از رنگ های بولد و روشن استفاده کنند. استفاده ا این رنگ های بولد در دکوراسیون ریسک زیادی دارد و شما باید برای داشتن همچین دکوری نکاتی را رعایت کنید، با رعایت این موارد شما دکوری با رنگ های بولد که در عین حال دارای توازن است خواهید داشت. در ادامه به چند مورد از روش هایی که با آن می توانید از رنگ های روشن در دکور استفاده  نمایید می پردازیم.

مبل روشن

یکی از آسان ترین روش های استفاده از رنگ های بولد با وجود توازن، استفاده از مبل رنگ روشن است. شما می توانید به راحتی یک مبل با رنگ بولد را در خانه تان که ترجیحا دیوار های سفید دارد قرار دهید و از رنگ روشن آن لذت ببرید. برای استفاده بیشتر از رنگ های روشن محبوبتان می توانید کوسن های مبل را نیز به رنگ های بولد انتخاب کنید. اما به یاد داشته باشید که رنگ کوسن ها و مبل باید با هم هماهنگی داشته باشند.

رنگ های غیر منتظره

رنگ های غیر منتظره برای دکوراسیون ها به خصوص دکور سنتی مناسب است. ما با استفاده از رنگ و طرح های کاملا غیر منتظره می توانید فضایی شاد و زیبا خلق کنید. برای مثال اگر خانه ی شما فضایی سنتی ایرانی دارد می توانید از رنگ فیروزه ای استفاده کنید که رنگی روشن، زیبا، بولد و نشان دهنده فرهنگ ایرانی است. اگر می خواهید در کنار آن نیز رنگ مکمل بولدی داشته باشید جزییات نارنجی به خوبی با رنگ فیروزه ای هماهنگ می شوند.

لوستر پذیرایی طرح شیپوری قیفی

کالر بلاکینگ

کالر بلاکینگ به تکنیکی گفته می شود که در آن از لوازم بزرگ و چانکی در رنگ های مختلف در کار یکدیگر استفاده می شود. این تکنیک می تواند در دکور اتاق های نشیمن زیبا بنظر برسد. اما طرفداران خاص خودش را دارد چون ممکن است کمی باعث آشفتگی باشد.

جزئیات رنگی

معمولا رنگ جزئیات دکور مانند چهارچوب در، پنجره، قرنیز و دیگر مکان های مانند این ها مشکی یا سفید هستند و رنگ خاصی برای آن ها در نظر گرفته نمی شود. اما یکی از راه هایی که در توازن از رنگ های بولد استفاده کنید، همین مکان ها هستند. با دیدگاه متفاوت می توانید از رنگی که می خواهید و با دکورتان هماهنگ است استفاده کرده و خاص باشد.

اکسسوری های روشن

اگر می خواهید خیلی محتاطانه رنگ های روشن و بولد را وارد دکور خانه خود کنید تا کم کم به شا شجاعت استفاده از این رنگ ها را بدهد، بهترین راه اکسسوری های روشن هستند. شما می توانید به راحتی از لوازم کوچک و اکسسوری های مختلف مانند مجسمه، کوسن، تابلو هنری و … در خانه خود استفاده کنید که رنگ های بولد و زیبا دارند. اگر از رنگ آن ها راضی نبودید نیز به راحتی می توانید هر وقت که خواستید اکسسوری های خانه را عوض کنید.

نقاشی دیواری

نقاشی های دیواری یکی دیگر از روش های استفاده رنگ های بولد در دکور هستند. قبل از انجام این کار باید سه رنگ اصلی که می خواهید در دکور به کار ببرید را انتخاب کرده و با برنامه ریزی دکور زیبا با رنگ های بولد خود را اجرا کنید. به راحت می توانید بعد از انتخاب سه رنگ آن ها را در شید های مختلف در نقاشی دیواری و لوازم خانه داشته باشید.

لوستر آویز تک شعله مدل پارکی

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *