اتاق نشیمن فضایی است که فعالیت های مختلفی در آن صورت می گیرد . مبلمان و تلوزیون شما در این اتاق قرار دارد و همین امر باعث می شود از این اتاق استفاده زیادی شود . دکوراسیون اتاق نشیمن باید دکوری گرم و صمیمی باشد . تا زمانی که خودتان ، یا مهمانان شما در این مکان وقت می گذرانند احساس راحتی بکنند . برای دکو کردن اتاق نشیمن با هر سبکی چند نکته وجود دارد که در ادامه می خوانید .

انتخاب مبلمان

یکی از مهم ترین اجزای دکوراسیون اتاق نشیمن مبلمان هستند . برای انتخاب مبلمان اصلی باید حواستان باشد که از کیفیت بالایی برخوردار باشند . همچنین باید توجه داشته باشید که مواردی مانند سبکی که در نظر دارید و متراژ اتاق نشیمن شما جزو عوامل تاثیر گذار در انتخاب شما هستند .

ابعاد اتاق نشیمن

شما باید قبل از خرید لوازم دکوراسیون اتاق نشیمن حتما ابعاد و متراژ آن را در نظر بگیرید . قبل از خرید لوازم اصلی و جانبی مبلمان وضعیت قرارگیری آن ها را مشخص کنید ، تا نشیمن شما خیلی خلوت یا خیلی شلوغ نشود . برای مثال اگر اتاق نشیمن بزرگی دارید می توانید مبل های ال شکل به همراه یک فرش زیبا برای این اتاق در نظر بگیرید ، اما این لوازم در اتاق نشیمنی کوچک جلوه ی زیبایی نخواهند داشت .

لوستر SMD دایره ای سه طبقه

ایجاد تعادل

باید در دکوراسیون اتاق نشیمن خانه تان بالانس و یا تعادل داشته باشید . نباید با لوازم خانه قسمتی از اتاق را شلوغ کنید ، یا قسمتی را خالی بگذارید . باید از قبل به دکور نشیمن فکر کنید  ، تا پس از خرید لوازم و موقع چیدنشان به خوبی آن ها را در اتاق جابجا کنید به شکلی که تعادل ایجاد شود . این قانون برای دیوار های اتاق نیز صدق می کند .

فقط از یک سبک استفاده کنید

سبکی که برای دکوراسیون اتاق نشیمن انتخاب می کنید در واقع مانند شخصیت آن است . نباید بیشتر از یک سبک در نظر داشته باشید . تمام آیتم های موجود در نشیمن شما باید از یک استایل  باشند . برای مثال شما نمی توانید آیتم های روستیک ، مدرن و بوهمیان را در کنار هم قرار دهید . تنها در یک صورت می توانید استایل هارا میکس کنید . در صورت استفاده از لوازم هنری مانند تابلوها .

رنگ ها

شما می توانید فقط یک رنگ را برای دکوراسیون اتاق نشیمن در نظر بگیرید و سبکی مونوکروماتیک داشته باشید . یا اگر می خواهید از رنگ های بیشتری استفاده کنید ، باید حواستان باشد که رنگ ها با یکدیگر هماهنگی داشته باشند . بهتر است در کل سه رنگ که با هم هماهنگ هستند را انتخاب ، و سپس از شید های مختلف این سه رنگ استفاده کنید .

لوستر SMD مستطیلی دو طبقه

نور و لوستر

برای اتخاب لوستر اتاق نشیمن به یاد داشته باشید که لوستر شما باید با دیگر اجزای موجود در اتاق ، و رنگ های استقاده شده هماهنگی داشته باشد . مانند دیگر لوازم اتاق که با در نظر گرفتن ابعاد تهیه می شوند . سایز لوستر نیز باید با توجه به اتاق مشخص شود تا لوستری با بهترین ابعاد تهیه کنید .اما لوستر تنها تامین کننده نور اتاق نیست . اگر در اتاق نشیمن شما پنجره وجود دارد سعی کنید در طول روز از نور طبیعی استفاده کنید .

قراردهی لوازم

در دکوراسیون اتاق نشیمن سعی کنید مبل های خود را نزدیک دیوار قرار ندهید . می توانید آن هارا در قسمت مرکزی اتاق جلوی تلوزیون یا اطراف میز بگذارید . این چیدمان باعث می شود دکوراسیون اتاق نشیمن صمیمانه تر به نظر برسد . همچنین حواستان باشد که تلوزیون را کجا قرار می دهید . معمولا تلوزیون را نزدیک دیوار ها قرار می گذارند . اما باید دیوار مناسبی را انتخاب کنید تا موقع تماشای تلوزیون نور پنجره ، نور لوستر ، نور هالوژنن ها و … به تلوزیون نتابد ، و لذت تماشای برنامه را از شما نگیرد .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *