دکوراسیون ترنزیشنال یا انتقالی دکوری بین دکوراسیون قدیمی و جدید است . در این دکور المان های دکوراسیون قدیمی و جدید با یکدیگر ترکیب می شوند ، و این به این معناست که آیتم های این دکوراسیون با گذشت زمان تغییر می کنند . دکوراسیون ترنزیشنال در سال های 1950 در جواب دکور های مدرن و اواسط قرن که در اوج بودند به وجود آمد . بوجود آمدن این سبک در قرن 20 مناسب کسانی بود که سبک های راحت و تجملی را ترجیح می دادند .

استفاده از رنگ های نچرال

در دکوراسیون ترنزیشنال رنگ ها مانند سبک های قدیمی و سنتی نچرال هستند . در این دکور بیشتر از رنگ ای طبیعی مانند طوسی ، سفید ، کرم و … استفاده می شود . استفاده از این رنگ ها باعث می شود دکوراسیون ترنزیشنال هویت قدیمی خود را حفظ کند . در این سبک رنگ های تیره تر مانند آبی پر رنگ ، مشکی و … نیز به چشم می خورد .

اکسسوری های رنگ روشن

رنگ های مورد استفاده در دکوراسیون ترنزیشنال فقط به رنگ های نچرال خلاصه نمی شوند . در این دکور از اکسسوری های مختلف با رنگ های روشن و بولد استفاده می شود ، شما می توانید با استفاده از این رنگ ها در خانه به آن روح ببخشید . برای مثال شما می توانید در یک اتاق با دکوراسیون ترنزیشنال که رنگ مبلمان و دیوار ها نچرال است ، از کوسن و تابلو های رنگ روشن استفاده کنید .

کوسن ها

از آیتم های مهم در دکوراسیون ترنزیشنال کوسن ها هستن . می توانید در اتاق خواب روی تخت یا در اتاق نشیمن روی مبل ها از تعداد زیادی کوشن استفاده کنید . وجود کوسن با رنگ و طرح های مختلف باعث می شود خانه شما کاملا حال و هوای دکور انتقالی داشته باشد .

لوستر مدرن 3 شعله پذیرایی

مبلمان

درست مانند هدف اصلی دکوراسیون ترنزیشنال مبلمان این دکور نیز ترکیبی از دکور های قدیمی و جدید است . در این دکور از مبلمانی با المان های قدیمی و مبلمان تغییر یافته ی جدید که ساده تر و ظریف تر هستند در کنار یکدیگر استفاده می شود . بزرگترین تفاوت دکوراسیون انتقالی و سنتی این است که دکور انتقالی به ویژگی های معاصر و سنتی فضای داخلی اشاره دارد .

نور در دکور انتقالی

یکی از روش های جدا کردن دکوراسیون ترنزیشنال از دکوراسیون سنتی استفاده از منابع نوری معاصر و جدید است . از آنجایی که نور در یک اتاق تاثیر زیادی در برجسته کردن و بولد شدن لوازم خانه دارد یک لوستر زیبا با الهام از سبک های معاصر برای خانه خود انتخاب کنید .

لوستر مدرن تک شعله

استفاده از فلز

امروزه در لوازم زیادی از خانه فلز های مختلفی استفاده می شوند . از انواع  رنگ های مختلف فلز مانند برنز ، مس و … در خانه خود استفاده کنید .

آیتم های قدیمی

سعی کنید در خانه از المان های سنتی زیادی نیز استاده کنید . باید در مبلمان یا لوازم دکوری خانه از آیتم های سنتی استفاده کنید که در بین آیتم های معاصر دیگر در نقطه توجه دکوراسیون خانه شود .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *