معمولا اتاق های نشیمن کوچک همیشه شلوغ و پر از لوازم مختلف به نظر می رسند . نکاتی در دکور اتاق های کوچک و خانه وجود دارد که با آن ها می توانید کاری کنید که اتاق نشیمن شما بزرگتر به نظر برسد . اکثر افراد اولین موردی که به ذهنشان رسد استفاده از رنگ های روشن برای دیوار ها و مبلمان است ، اما نکات بیشتری وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا نشیمنی بزرگتر داشته باشید . در ادامه به چند مورد از این نکات می پردازیم .

رنگ دیوار

برای دکور اتاق های کوچک به غیر از دیوار های رنگ روشن که می توانند فضا را بزرگتر نشان دهند ، دیوار هایی با طرح راه راه عمودی نیز باعث می شوند سقف خانه شما بلند تر نشان داده شود .

استفاده از تمامی فضا

در دکور اتاق های کوچک شما باید از تمامی فضایی که دارید استفاده کنید . اگر دیواری در اتاق نشیمنتان دارید که زاویه عجیبی دارد برای آن از کاغذ دیواری های گل دار استفاده کنید .اگر نقاط کور در خانه دارید در آن قسمت ها گلدان قرار دهید . یا مناسب با سایز آن قسمت شلف یا قفسه هایی سفارش دهید تا بتوانید روی آن ها وسایل بگذارید . اینگونه برای خود یک جای اضافی درست می کنید تا لوازمتان را جابه جا کنید .

لوستر مدرن 3 شعله شیپوری قیفی

فرش

پیدا کردن یک فرش یا سایز مناسب برای دکور اتاق های کوچک کار آسانی نیست . شما می توانید برای فضاهای کوچک از فرش هایی با شکل های ارگانیک استفاده کنید . اینگونه فرش به آسانی در اتاق جا می گیرد و همچنین جذابیت بیشتری نیز خواهد داشت . از فرش هایی که شکل ارگانیک دارند می توان به فرش های طرح پوست حیوانات مانند گاو اشاره کرد .

پرده

یکی دیگر از روش ها نصب پرده ها در بالاترین حد ممکن است . پرده هایتان را در بالا ترین قسمت ممکن نصب کنید ، اینگونه سقف خانه شما بلند تر به نظر می رسد . همچنین با ورود یک شخص در خانه چشم به سمت بالا کشیده می شود نه به سمت پایین ، و کوچک بودن فضا حس نمی شود .

استفاده چند منظوره از لوازم

وقتی فضای کوچکی دارید باید لوازمی تهیه نید که بتوانید از آن ها استفاده چند منظوره داشته باشید و تا جایی که ممکن است لوازم غیر ضروری را حذف کنید . برای مثال می توانید بجای میز جلو مبلی از پافر ها استفاده کنید . ما با خرید پافر ها می توانید از آن ها در موارد مختلفی بهره ببرید .

انتخاب درست لوازم

وقتی که فضای کوچکی دارید باید هنگام انتخاب لوازم اتاق نشیمنتان بیشتر فکر کنید و خلاقیت به خرج دهید . برای مثال بجای خرید یک میز جلو مبلی معمولی  ، می توانید میز جلو مبل تهیه کنید که در آن کشو وجود دارد تا بتوانید برخی لوازمتان را در آن قرار دهید و از ایجاد شلختگی جلوگیری کنید .

لوستر مدرن چرمی کلاه ژاپنی

استفاده از قفسه کتاب

برای دکور اتاق های کوچک کل یا فضای زیادی از دیواری که پست مبلمان شما است را به یک کتابخانه اختصاص دهید . اینگونه شما هم فضای بیشتری برای قرار دادن لوازم اصلی و دکوری دارید ، هم از نظر ظاهری کتاب خانه می تواند جذابی زیادی ایجاد کند . اما به یاد داشته باشید که از کتابخانه های بزرگ یا رنگ تیره استفاده نکنید که فضای شما کوچکتر از قبل به نظر برسد .

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *