لوستر ها نه تنها نور خانه را تامین می کنند بلکه زیبایی و جذابیت خاصی دارند . پس شناخت مدل لوستر و ویژگی آن ها  و در نهایت انتخاب لوستر درست بسیار مهم است چون یک لوستر نه تنها باید نور خانه را تامین کند بلکه از نظر ظاهری هم اهمیت زیادی دارد و تواند زیبایی خانه را با نور و ظاهر زیبایش چند برابر کند  .

 لوستر کریستالی

این مدل لوستر کمی تشریفاتی و رسمی است و مناسب هر دکوراسیونی نیست . ترکیب کریستال با لوستر ترکیب خیلی خوبی است چون کریستال ها در لوستر و در اطراف لامپ ها قرار می گیرند و باعث انعکاس و چند برابر شدن نور می شوند همچنین جلوه ی زیبا و شیکی هم دارند . معمولا این نوع لوستر مناسب خانه های امروزی با دیزاین کژوال نیستند اما گاهی اوقات ظاهر تجملی این مدل لوستر با این نوع خانه ها می تواند جذاب باشد .

لوستر مدل شمعی

همانظور که از نام این مدل لوستر مشخص است لوستری است که لامپ هایش شبیه شمع است . و معمولا این مدل ترکیبی از مدل های دیگر است . از آن جایی که جایگزینی برای لوستر های سنتی است کمی رسمی است .

لوستر کوچک

یک لوستر کوچک مناسب با فضاهای کوچک تر است . معمولا لوستر ها تامین کننده های نور سقفی هستند که بزرگ اند و فضای زیادی اشغال می کنند . اما امروزه بخاطر محبوبیت لوستر های در اتاق ها و در کل فضاهای کوچک هم استفاده می شوند و نمی توان از لوستر های بزرگ برای فضاهای کوچک استفاده کرد پس بهترین انتخاب لوستر های کوچک هستند .

لوستر مدرن

لوستر درام

این مدل به لوستر درام معروف است چون دور لوستر چیزی مانند درام (طبل) قرار دارد . به علت چیز درام شکلی که دور لامپ ها قرار می گیرد نور این لوستر مقداری کم است . این مدل به علت نور کمی که دارد بیشتر در اتاق خواب ها یا حمام استفاده می شود .

لوستر ابشار

این مدل در شکل های مختلفی وجود دارد . در این مدل کریستال یا شیشه از بالا به پایین مانند ابشار یا ریختن قطرات اب قرار می گیرند . قسمت بالایی و پایه این مدل لوستر می تواند گرد و مربع یا هر شکل دیگری باشد و درکل اجزای لوستر به گونه ای در کنار هم قرار می گیرند تا مانند ابشار باشند .

لوستر طبقه ای

لوستر های طبقه ای یکی دیگر از استایل های لوستر هستند . هر طبقه یک بخش یا لایه از نور است . لوستر های طبقه ای از یک طبقه تا پنج طبقه هستند که یک یا دو طبقه محبوب ترین نوع است .

لوستر مدرن گلدانی

لوستر سلطنتی

این مدل لوستر از لوستر های کریستالی به حساب میاید و خیلی تشریفاتی و رسمی است . لوستر های سلطنتی معمولا ترکیب دو شکل هستند . قسمت بالایی به شکل مخروط و قسمت پایینی به شکل کاسه یا نیم دایره است . کل لوستر متشکل از کریستا و چراغ های کوچک است . یکی از محبوب ترین مدل های لوستر سلطنتی مدل فرنچ است .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *