گاهی اوقات شما مهمان هایی دارید که فقط برای یک وعده غذایی یا زمان کوتاهی در خانه شما نمی مانند بلکه قرار است یک یا چند روز را در خانه شما سپری کنند. در اینجور مواقع شما به غیر از آماده کردن یک وعده غذایی و تمیز کردن خانه برنامه ریزی های دیگری نیز باید انجام دهید تا میزبان خوبی باشید. در ادامه به چند مورد از نکاتی که باید رعایت کنید می پردازیم.

یک هدیه کوچک

شما می توانید برای مهمانان خود یک هدیه کوچک تهیه کنید تا متوجه شوند از اینکه میزبان آن ها هستید خرسندید. این هدیه می تواند یک چیز کوچک مانند لیستی از مکان های دیدنی شهر شما باشد.

برنامه ریزی وعده های غذایی

شما می توانید برای راحت تر بودن خودتان وعده های غذایی را از قبل برنامه ریزی کنید. اینگونه می توانید برخی از کارهای آشپزی را زودتر انجام دهید. تمامی این وعده ها نیز حتما نباید توسط شما آماده شده باشند، اگر از قبل برنامه ریزی داشته باشید می توانید برای روز هایی که مشغول کار یا گردش با مهمان ها هستید غذای بیرون بر سفارش دهید یا به رستوران های مختلف بروید. هنگام سفارش یا پختن غذا بهتر است سلیقه و علایق مهمانانتان را نیز در نظر بگیرید.

کار ها را تقسیم کنید

هیچ چیز به اندازه مبزبانی که دائما در حال تمیزکاری و آشپزی است باعث نمی شود تا مهمانان شما احساس ناخوشایندی داشته باشند. بهتر است با برنامه ریزی برخی کار ها را از قبل انجام دهید یا تقسیم وظایف بین اعضای خانواده داششته باشید تا مهمان شما در کنار شما احساس راحتی بکند.

لوستر روستیک کنفی

برنامه ریزی داشته باشید

بهتر است برای هر روزی که میزبان هستید برنامه ریزی داشته باشید تا بتوانید مهمانان خود را به مکان های دیدنی مختلف ببرید. البته برای اجرای برنامه ریزی خود زیاد پافشاری نکنید و اگر یکی از روز ها را مهمانان می خواهد استراحت یا از مکان دیگری دیدن کنند بهتر است کاری که آن ها می خواهند را انجام دهید تا احساس راحتی بیشتری داشته باشند.

در نظر گرفتن سرگرمی

مطمئنا شما و مهمان هایتان تمامی شبانه روز را به گردش و تفریح بیرون از خانه نمی گذرانید. پس بهتر است از قبل یکسری سرگرمی برای مهمان های خود آماده کنید. این سرگرمی ها می توانند بازی های گروهی یا فیلم باشند تا باهم تماشا کنید و وقت بگذرانید.

آماده کردن اتاق ها

یکی از کار های مهمی که شما باید انجام دهید آماده کردن یک یا چند اتاق برای مهمان هایتان است. بهتر است با توجه به تعدا اتاق هایتان به تصیم خودتان اتاق در اختیار مهمان هایتان بگذارید تا بتوانند وسایلشان را در آن قرار دهند. همچنین باید جای خواب مناسبی برای آن ها آماده کنید تا بتوانند بعد از گردش و کار های جذابی که با یکدیگر انجا دادید به خوبی استراحت و برای روز بعدی آماده شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *