زمانی که کودک شما قرار است اتاق جدای خودش را داشته باشد ، مطمئنا برای دیزاین و دکوراسیون اتاق کودک ذوق و هیجان زیادی دارید . در قدم اول باید در دکوراسیون علایق فرزندتان را در نظر بگیرید تا کودک شما در اتاقش احساس راحتی کند . برای دیزاین اتاق کودکان چند نکته مهم وجود دارد که در ادامه به آن ها می پردازیم .

پرده با رنگ ای روشن

برای دکوراسیون اتاق کودک بهتر است از پرده به رنگی روشن استفاده کنید ، تا نور طبیعی به راحتی از بین پرده ها عبور کند و اتاق کودکتان را روشن تر کند . با این کار نه تنها نور طبیعی بیشتری وارد اتاق می شود ، بلکه استفاده از رنگ های روشن در پرده اتاق ، ظاهری ارام و تمیز به اتاق می دهد . سعی کنید رنگی که برای پرده استفاده می کنید با دیگر اجزای دکوراسیون اتاق کودکتان همخوانی داشته باشد .

اسباب بازی به عنوان دکور

کودکان اسباب بازی هایی زیادی در رنگ و سایز های مختلف دارند . شما می توانید از این اسباب بازی ها به شکل های مختلف در دکور اتاق فرزندتان استفاده نمایید ، تا آن هارا به خوبی در اتاق جا به جا کنید و مشکل کمبود فضا نداشته باشید ، و هم از نظر ظاهری به زیبایی اتاق کمک کنید . برای مثال می توانید اسباب بازی ها را به ترتیب شید رنگی در قفسه های مختلف بچینید ، یا اسباب بازی های بزرگ تر را در گوشه های اتاق با لوازم مختلف آویزان کنید .

لوستر اتاق خواب طرح شیپوری

از طرح و رنگ استفاده کنید

برای دیوار های اتاق کودکتان از رنگ های شاد و طرح های مختلف استفاده کنید . اگر رنگ مورد علاقه فرزندتان سبز است ، دیوار یا حتی کمد های موجود در اتاق را سبز کنید ، از طرح مورد علاقه فرزندتان مانند گل ، ماشین ، شخصیت های کارتونی و … کمک بگیرید و در بعضی از قسمت های اتاق از آن ها استفاده کنید .

سقف را دیزاین کنید

در دکوراسیون اتاق کودک ، می توانید حتی از لوازم مختلف در دیزاین سقف نیز استفاده کنید . اولین آیتمی که به ذهن می آید استفاده از لوستر است ، لوستری انتخاب کنید که با دیگر اجزای دکوراسیون هماهنگی داشته باشد . اما تنها آیتمی که می تواند سقف اتاق فرزند شما را زیبا کند لوستر نیست . می توانید از برچسب های شب رنگ استفاده کنید و آن هارا به سقف بچسبانید ، هنگام تاریکی این  برچسب ها که به شکل های مختلف هستند می درخشند و کودک شمارا سرگرم می کنند .

لوستر اتاق خواب طرح ستاره مفتولی

قسمتی برای آموزش در نظر بگیرید

حتما موقع دیزاین اتاق کودکتان به فکر درست کردن جایی برای آموزش او باشید . می توانید در  قسمتی از اتاق میز و صندلی مطالعه مخصوص کودکان قرار دهید ، و آن را با کتاب و اسباب بازی های کوچک به عنوان دکور تزیین کنید تا خسته کننده به نظر نرسد .

استفاده از عکس

هنگام دکوراسیون اتاق کودک از عکس هایی که در لحظات مهم و هنگام بازیگوشی کودکتان ثبت کرده اید ، در دیزاین اتاق آن ها استفاده کنید . و یکی از دیوار های اتاق را با قاب عکس های بزرگ و کوچک از فرزندتان ، یا عکس های خانوادگی پر کنید .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *