برای همه ی ما شرایطی پیش آمده که باید خانه را در کمترین زمان ممکن برای استقبال از مهمان ها آماده کنیم تا در خانه ما احساس راحتی کنند. در ادامه به چند روش که با آن ها در کمترین زمان می توانید به مهمانتان در خانه ای مرتب خوش آمد گویی کنید می پردازیم.

مرتب کردن لوازم

تمیز بودن خانه اهمیت بالایی در ظاهر آن دارد اما در زمانی کوتاه ما قادر به تمیز کردن کامل خانه مانند جارو و دستمال کشیدن نخواهیم بود. پس بهترین راه برای ایجاد ظاهری تمیز مرتب کردن لوازم و قرار دادن هر وسیله ای در جایگاه خودش است. سعی کنید حواستان به قرار گیری کوسن ها، میز ها، مرتب بودن پرده و … باشد.

سرویس بهداشتی

مورد بعدی که بسیار مهم است و قبل از رسیدن مهمان های ناگهانی تان باید به آن توجه کنید سرویس بهداشتی است. باید از کاملا تمیز بودن آن، وجود دستمال کاغذی و مایع دستشویی مطمئن شوید. اگر در خانه اسپری خوش بو کننده، عود و شمع یا هر مورد خوش بو کننده دیگر دارید می توانید خیلی سریع از آن در سرویس بهداشتی استفاده کنید تا بوی خوب آن مهمان ها را تحت تاثیر قرار دهد.

لوستر مدرن سلطنتی

تمیز کردن میز ها

تا قبل از رسیدن مهمان ها باید هر وسیله ی اضافه ای را از روی میز ها و اپن آشپزخانه بردارید. می توانید خیلی سریع گلدان یا یک وسیله ی دکوری کوچک روی میز بگذارید تا جلوه ی زیبایی داشته باشد. روی اپن یا کانتر آشپزخانه نیز بهتر است میوه ها هر خوراکی دیگری که ظاهری زیبا نیز دارد بگذارید تا در کنار زیبایی که دارند پذیرایی را برایتان آسان کنند.

استفاده از موزیک

موزیکی زیبا و دلنشین پلی کنید تا مهمان هایتان از آن لذت ببرند و احساس راحتی در خانه داشته باشند. البته که باید حواستان به بلند بودن صدای آن باشد، موزیک شما باید بدون مزاحمت طوری باشد که مهمان ها بدون نیاز به چند بار تکرار حرف هایشان یا بلند حرف زدن باهم ارتباط برقرار کنند. با گذاشتن موزیک همچنین فضای دوستانه ای ایجاد می کنید که با رسیدن مهمان هایتان پس از خوش آمد گویی به آن ها می توانید چند کار کوچک دیگر را بدون نگرانی از سخت بودن مهمان ها انجام دهید.

نور کم

استفاده از نور کم باعث می شود مهمان هایتان شما احساس راحتی و دنجی بیشتری داشته باشند. همچنین اگر زمان کافی برای تمیز کردن کامل خانه را نداشتید نور کم به شما کمک می کند تا گرد و خاک و کثیفی های کوچک را بپوشانید. اما نور زیاد می تواند تمام ان ها را در دید مهمانا قرار دهد.

لوستر مدرن شیپوری

استفاده از شمع

شما می توانید از شمع یا عود استفاده کنید تا برای مهمان هایتان ن فضایی دوستانه ایجاد کنید. با روشن کردن عود می توانید از بوی آن و و روشن کردن شمع از بو و نور رمانتیک آن بهره ببرید. شمع ها با زیبایی و رایحه ای که دارند فضایی کاملا مثبت را در خانه تان برای مهمانان ایجاد می کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *