با شروع ترم جدید دانشگاه و ورود دانشجو های جدید به آن ها اکثر افراد با دکور خوابگاه ها به مشکل بر می خورند. اما شما به راحتی و با خرج نسبتا کم می توانید کاری کنید که خوابگاه شما حس صمیمانه تر داشته باشد و بیشتر شبیه به خانه به نظر برسد . در ادامه به چند مورد از این ایده ها اشاره شده است.

انتخاب رنگ

اولین مرحله برای دکور خوابگا یا هر مکانی انتخاب تم رنگی است. اگر به شما اجازه داده می شود که در رنگ دیوار ها تغییری ایجاد کنید و یا به آن ها کاغذ دیواری بچسبانید، می توانید بهتر تم رنگی که در نظر دارید را اجرا کنید. اما اگر اجازه این کار ها را نیز ندارید می توانید با انتخاب یک یا دو رنگ و استفاده از آن برای لوازم دکوری، رو تختی و پرده ها و … تم رنگی برای اتاق یا قسمتی از خوابگاه که وسایلتان قرار دارد داشته باشید.

نور

برای دکور خوابگاه باید از نور های تکلیفی یا کار استفاده کنید. برای شناخت انواع نور ها می توانید مقاله انواع نور در دکور و توضیحات آن که باید بدانید آریلا را مطالعه کنید. می توانید چراغ مطاله های جذاب تهیه کنید و آن ها را در خوابگاهتان قرار دهید تا علاوه بر کمکی که در درس خواندن به شما می کنند از نظر ظاهری نیز زیبا باشند. همچنین برای دکور نیز می توانید از انواع ریسه استفاده کنید تا هم از نور آن ها و هم از جذابیتشان بهره ببرید.

لوستر اتاق خواب طرح ستاره مفتولی

کوسن

کوسن ها از لوازم ارزان ولی زیبا و متنوع هستند که می توانید از آن ها در دکور خوابگاه استفاده کنید. دکور ها را در رنگ یا طرح دلخواهتان تهیه کنید و ان ها را روی تخت یا اگر مبل دارید روی آن نیز قرار دهید تا جلوه ی بصری ایجاد کنید و مکانی دنج تر داشته باشید. کوسن ها می توانند به شما کمک کنند تم رنگیتان نیز بیشتر به چشم بیاید.

تابلو و نقاشی

در دکور خوابگاه از تابلو های عکس که با عزیزانتان دارید استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی که دارند باعث شوند همیشه به یاد آن ها باشید. اگر به انجام کار های هنری علاقه مندید برای خود تابلوهایی در سایز های مختلف درست کنید یا آن ها را خریداری و به دیوار آویزان کنید . حتی می توانید نقاشی هایی بکشید یا تهیه کنید که با تم رنگی خوابگاهتان مچ باشد.

لوستر آویز تک شعله مدل پارکی

دکوری های کوچک

تهیه لوازم دکوری کوچک و قرار دادن آن ها روی میز و مکان های مختلف خوابگاه نیز کمک می کند دکور خوابگاهتان جذاب تر شود. معمولا خوابگاه ها مکان های بزرگی نیستند. دکوری های کوچک در عین زیبایی به علت کوچک بودنشان جای زیادی را اشغال نمی کنند پس با خیال راحت و بدون استرس کم بودن مکان از آن ها استفاده کنید.

ارگنایزر

همانطور که گفته شد خوابگاه ها مکان های بزرگی نیستند پس باید سعی کنید از لوازمی استفاده کنید که به شما امکان این را بدهند که لوازم بیشتری در مکان کوچکتان جا کنید. ارگنایزر ه کاملا مناسب این کار هستند. سعی کنید ارگنایزر هایی تهیه کنید که از نظر ظاهری زیبا به نظر برسند تا نقشی در جذابیت دکور خوابگاه نیز داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *