یک لوستر شیک باعث زیبا تر شدن خانه می شود وبهترین گزینه برای تامین روشنایی و دکور کردن فضاهای مختلف هستند اما در انتخاب آن ها باید محتاط بود تا لوستر متناسب با بقیه ایتم های دکوراسیون باشد و سایز مناسبی نسبت به اتاقی که در آن قرار می گیرد داشته باشد وگرنه بیشتر توجه به لوستر جلب میشود و لوازم دیگر کمتر به چشم می ایند .

 

تصمیم بگیرید لوستر خود را کجا نصب می کنید

یکی از موارد تاثیر گذار در انتخاب یک لوستر شیک اتاقی است که تصمیم داریم لوستر در آن نصب شود . با در نظر گرفتن اتاق راحت تر میتوانید لوستری متناسب با آن را پیدا کنید . برای اتاق نشیمن لوستری انتخاب کنید که وسط اتاق قرار بگیرد اتاق نشیمن به نور زیادی نیاز دارد پس یک لوستر کریستال درخشان می تواند انتخاب مناسبی باشد . برای اشپزخانه بهتر است از لوست راویز های تک استفاده کنید .

آویز حبابی

سایز مناسب

انتخاب سایز لوستر بستگی به سایز اتاقی که در آن قرار می گیرد دارد . لوستر شما باید یکی از ایتم های اصلی اتاق باشد در عین حال که مکمل با مبلمان و دیگر ایتم ها است . اگر لوستر بی از حد بزرگ باشد توجه زیادی را به خود جلب میکند و ایتم های دیگر به چشم نمی ایند و اگر خیلی کوچک باشد در فضا گم می شود . برای جلوگیری از این اتفاق مطمِئن شوید لوستر شما متناسب با سایز اتاق است .

محاسبه سایز لوستر

طول و عرض را با واحد فوت اندازه بگیرید اعداد را باهم جمع کنید و آن را به واحد اینچ تبدیل کنید عدد به دست امده قطر مناسب برای لوستر شما است برای مثال طول 10 فوت و عرض 16 فوت برابر با 26 فوت است سایز مناسب برابر با 26 اینچ است . اگر لوستر از نظر ارتفاع مشکل دارد می توانید با کوتاه کردن زنجیر لوستر مشکل را حل کنید . اگر سقف اتاق مورد نظرتان کوتاه است بهتر است که از لوستر های سقفی استفاده کنید .

انتخاب لوستر متناسب با خانه تان

امروزه متناسب با هر دکوراسیونی مینیمال ، مدرن ، روستیک و … می توانید یک لوستر شیک و مناسب انتخاب کنید . لوستر های کریستال بزرگ در دکوراسیون هایی مانند ویکتوریایی جذاب به نظر می رسند اما در خانه ای با استایل مدرن اینطور نیست .

لوستر مدرن

رنگ و جنس

یکی از راه های مچ کردن لوستر با دیگر اجزای دکوراسیون جنس و رنگ آن است . اکثر لوستر ها از انواع فلز ساخته می شوند لوستر با جنس برنج انتخابی مناسب برای دکوراسیون سبک سنتی است و هماهنگی خوبی با مبلمان رنگ تیره این سبک دارد . برای سبک کلاسیک می توانید از لوستر هایی با جنس متال کروم استفاده کنید . اگر به دنبال لوستر هایی با رنگ های شاد هستید می توانید از لوستر هایی با کریستال های رنگی استفاده کنید .

تمیز و نگهداری از لوستر

بعد از انتخاب لوستر مناسب و نصب آن برای اینکه لوستر شما همیشه جلوه خوبی داشته باشد باید آن را تمیز نگه دارید . در ساخت اکثر لوستر ها شیشه و کریستال به کار رفته است در نتیجه لوستر ها باید به طور منظم تمیز شوند تا همیشه بدرخشند و نور محیط را تامین کنند . ابتدا لوستر را خاموش کنید و صبر کنید تا لامپ ها خنک شوند سپس از پارچه و مواد مناسب برای تمیز کردن و ازبین بردن خاک های روی لوستر استفاده کنید . برای داشتن لوستر شیک تنها انتخاب و رید آن کافی نیست باید به شکل درست از آن نگهداری کنید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *