یکی از مهم ترین و اصلی ترین ترند های سال های اخیر به خصوص سال های قرنطینه استفاده از گیاه در دکور بوده است. وجود گیاه در خانه شما علاوه بر فضای مثبتی که ایجاد می کند ظاهر زیبایی به آن نیز می دهد. در ادامه چند روش استفاده از گیاه در دکور ذکر شده است که به شما کمک می کنند خانه ای با فضای تازه تر داشته باشید.

سبد های حصیری

سبد های حصیری نیز جزوی از ترند های دکوراسیون هستند پس شما به راحتی می توانید ان ها را با گیاهان در دکور ترکیب کنید. گیاهان مورد نیاز خود را به همراه کدو یا خرمالو که میوه هایی پاییزه با رنگ های زیبا و مناسب این فصل هستند در سبد ها حصیری با سایز های مختلف قرار دهید. شما می توانید این سبد هارا برای اشغال جای کمتر در گوشه های خانه بگذارید چون آن ها در هر صورت توجه دیگران را به خود جلب می کنند.

استفاده در دیزاین

لزوما نباید گلدون های گل مختلف در خانه داشته باشید تا از گیاهان در دکور استفاده کرده باشید. شما می توانید از گیاهانی که برگ های زیبا و بزرگ دارند مانند برگ انجیری، سیکاس، عبایی،دراسینا و … برای گل آرایی میز ها به خصوص میز شام برای مهمانان استفاده کنید. بعد از مدت زمانی طولانی قرنطینه بودن دیدن عناصر طبیعی حتی در دیزاین های کوچک می تواند فضایی دلنشین و مثبت برای دیگران ایجاد کند.

تاج تخت

وجود موردی طبیعی مانند گیاهان در دکور اتاق خواب می تواند فضایی کاملا دنج و دلنشین برای شما ایجاد کند. یکی از روش هایی که با استفاده از آن می توانید حال و هوایی کاتجکور و رویایی به اتاق خواب خود دهید استفاده از گیاهان رونده روی قسمت تاج تخت شما است. اگر تاخ تخت شما میله ای است کاملا مناسب برای این کار خواهد بود.

لوستر اتاق خواب طرح 6 ضلعی کلاهی

خلاق باشید

یک بطری شیشه ای تهیه و بجای اینکه بصورت عادی گیاهان خود را در آن قرار دهید بشتر آن را با آب پر کنید، سپس شاخه های کوچک دارای برگ های زیاد را در آب قرار دهید. برای درب بطری هم می توانید از آن مانند جا شمعی استفاده کنید. شمع های بلند و نازک تهیه کرده و آن ها را در قسمت باز درب بطری قرار دهید.

آویزان کردن گیاهان

یکی دیگر از ترند های این سال ها که می توانید با گیاهان آن را ترکیب کنید ظرف های مسی هستند. شما می توانید چند ظرف مسی کوچک تهیه کنید و گیاهان آپارتمانی کوچک در آن ها قرار دهید. سپس این ظرف ها را با فاصله یکسان از یکدیگر در کنار دیوار آویزان کنید. ترکیب رنگ مس و گیاهان سبز شما زیبایی بصری خاصی را روی دیوارتان ایجاد خواهند کرد.

لوستر مدرن گلدانی

استفاده از گیاهان در کنار دیگر لوازم دکوری

حتما گیاهان در دکور شما نباید گل و گیاهان آپارتمانی موجود در گلدان های مختلف باشند. می توانید با خلاقیت از آن ها در کار دکوری های دیگر استفاده کنید. برای مثال اگر فانوس دکوری در خانه دارید یا به فانوس ها علاقه دارید آن ها را تهیه کرده گیاه درون آن ها قرار دهید. یا حتی می توانید گیاهان را دور آیینه خود بپیچید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *