رنگ های زیادی وجود دارند که شما می توانید برای دیوار و دکور اتاق خوابتان استفاده کنید . رنگ به فضا روح می بخشد ، و استفاده از رنگ در اتاق خواب باعث تازه تر شدن آن می شود . اتاق خواب مکانی است که شما وقت زیادی را در آن می گذرانید ، پس طبیعی است که برای دکور آن فکر و وقت زیادی صرف کنید . فرقی ندارد شما برای اتاق خوابتان رنگی روشن و شاد می خواهید یا رنگ های نچرال و گرم تر ، در ادامه می توانید چند نکته درباره انتخاب پلت رنگی اتاق خواب مطالعه کنید .

می خواهید اتاقتان چه حال و هوایی داشته باشد ؟

قدم اول برای انتخاب رنگ اتاق خواب و تم کلی و در نظر گرفتن سلیقه شما است . ممکن است شما فضایی تازه و شاد بخواهید ، و یا فضایی راحت و گرم ، وابسته به فضایی که می خواهید ایجاد کنید باید یک رنگ برای اتاق خواب انتخاب کنید .

رنگ های گرم : این رنگ ها فضایی گرم ایجاد می کنند . برای داشتن همچین فضایی از رنگ هایی مانند قرمز ، نارنجی و زرد استفاده کنید .

رنگ های سرد : این رنگ ها فضایی آرامش بخش و راحت ، به طوری که اتاقی با حال و هوای تازه داشته باشید ایجاد می کنند . برای داشتن اتاقی به این شکل از رنگ های بنفش ، آبی و سبز استفاده کنید .

رنگ های طبیعی : معمولا رنگ های طبیعی یا نچرال جزو رنگ های گرم به حساب می آیند ، اما می توان آن ها را گروهی جدا نیز دانست . این رنگ ها برای تمامی اتاق ها مناسب هستند . اگر اتاقی با تم رنگ نچرال می خواهید از سفید ، خاکستری ، مشکی و بژ استفاده کنید .

آویز مدرن کادر حبابدار آنتیک

از سه رنگ برای اتاق خوابتان استفاده کنید

برای رنگ اتاق خواب بهتر است در کنار رنگی که انتخاب کرده اید سه رنگ که مکمل آن هستند و باهم هماهنگی دارند انتخاب کنید  ، تا اتاقتان یک دست به نظر نیاید . اما حواستان باشد که فقط از سه رنگ استفاده کنید استفاده از رنگ های بیشتر باعث شلوغی بیش از حد می شود . ممکن از برخی موارد کوچک در اتاق به سه رنگ اصلی که اتخاب کرده اید نباشند ، مسئله مهم این است که آن سه رنگ بیشتر به چشم بیایند .

رنگ اول : رنگ اولی که انتخاب می کنید رنگ اصلی است . از این رنگ برای لوازم بزرگ اتاق خود مانند دیوار ها ، فرش ، پرده و تخت استفاده کنید . تا رنگ اصلی شما به فضا غالب باشد .

رنگ دوم : رنگ دوم به عنوان مکمل رنگ اول و اصلی  است . از این رنگ برای طرح های روی دیوار ، پتو و یا روتختی ، آباژور و پاتختی استفاده می شود .

رنگ سوم : از این رنگ برای لوازم کوچک در اتاق استفاده می شود . مانند دکوری های موجود در اتاق ، بالشت یا کوسن ها ، یا لوازم دکوری دیوار استفاده می شود .

استفاده از شید های مختلف

بعد از انتخاب رنگ بهتر است که فقط از چند شید استفاده کنید . ممکن است که بخواهید فقط یک شید آبی در اتاقتان داشته باشید .  اما در این حالت نیز بهتر است در کنار شید آبی که می خواهید استفاده کنید چند وسیله کوچک با شید های متفاوت داشته باشید . بهترین راه استفاده از چند شید رنگ نیز ، شروع دکور از روشن و اتمام با تیره است . برای مثال رنگ تیره شما می تواند یک فرش بزرگ ، شید وسطی که انتخاب کرده اید رنگ تخت ، و روشن ترین رنگ برای دیوار ها باشد .

انتخاب رنگ اتاق خواب با کمک کمد لباس

اگر هنوز رنگ اتاق خوابتان را انتخاب نکرده اید ، بهرین راه کمک گرفتن از کمد لباستان است . اگر رنگی وجود دارد که در کمد لباستان غالب است و از پوشیدن آن لذت می برید ، قطعا استفاده از آن رنگ در اتاق خوابتان نیز برایتان خوش آیند خواهد بود . اگر در کمد لباستان تعداد زیادی رنگ آبی و صورتی وجود دارد می توانید در اتاق از شید های مختلف آبی و چند شید صورتی استفاده کنید . اما حواستان باشد که این رنگ ها مناسب استفاده در اتاق خواب باشند . برای مثال اگر لباس هایی به رنگ های روشن و بولد می پوشید ، بهتر است از این رنگ ها خیلی در اتاق خواب استفاده نشود .

لوستر SMD مستطیلی 3 طبقه

استفاده از یک رنگ غیر منتظره

بهتر است به غیر از سه رنگ اصلی که استفاده می کنید .، برای یکی از آیتم های اتاق یک رنگ غیر منتظره در نظر بگیرید . این کار باعث می شود جذابیت دکور و رنگ اتاق خواب شما چند برابر شود . اما به یاد داشته باشید از این رنگ فقط برای یک آیتم بزرگ یا چند آیتم کوچک مانند آباژور ، هدبورد تخت ، چند قاب به آن رنگ روی دیوار و … استفاده کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *