ما در کشوری چهار فصل زندگی می کنیم و با تغییرات آب و هوایی باید با فرا رسیدن هر فصل یکسری تغییراتی در خانه ایجاد کنید تا برای فصل جدید آماده باشید . با توجه به اینکه بعد از هوای گرم تابستان ، پاییز آب و هوایی خنک دارد باید تغییراتی ایجاد کنید تا خانه تمیز و گرم تر باشد . در ادامه به چند مورد از مهم ترین تغییرات می پردازیم .

تمیز کردن ناودان ها

یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از شروع و هنگام فصل پاییز باید انجام دهید تمیز کردن ناودان است . زیرا وجود برگ یا آشغال های اضافه در ناودان باعث می شود آب باران با راحتی از آن عبور نکند و حتی در قسمتی از ناودان جمع شود و خانه تمیز به نظر نرسد . این امر باعث خراب شدن ناودان و یا حتی خراب شدن سقف خانه ، ایجاد پوسیدگی و در دیوار ها و کنده شدن رنگ شود . پس سعی کنید حتما ناودان و راه خروجی آب را تمیز نگه دارید  .

چک کردن لوازم گرمایشی

یکی از اقدام هایی که با سرد شدن هوا باید انجام دهید راه اندازی سیستم گرمایشی خانه است . اگر سیستم های گرمایشی مانند بخاری یا شومینه دارید که راهی برای خروجی دود دارند حتما آن ها را چک کنید . باید به خوبی خروجی دود یا گازی که به سیستم گرمایشی شما وصل است را قبل از راه اندازی آن چک کنید ، تا از هرگونه حادثه جلوگیری شود .

لوستر مدرن آشپزخانه

هرس درختان

اگر در محیط خانه خود درخت دارید بهتر است مقداری ان را هرس کنید . برای هر فصل مدل خاصی برای هرس گیاهان وجود دارد ، این کار باعث می شود خانه تمیز به نظر برسد . بهتر است در فصل پاییز مقداری ان ها را هرس کنید تا با باران و وزش باد شاخه های بلند نشکنند و باعث ایجاد حادثه نشوند . همچنین با اینکار شما در واقع ظاهری بهتر و مرتب تر به دختان می دهید .

چک کردن سقف خانه

شما باید برای آب و هوای بارانی و سرد کاملا آماده باشید پس بهتر است که سقف خانه را چک کنید . بهتر است این کار را قبل از شروع پاییز انجام دهید تا مطمئن شوید مشکل یا سوراخی در سقف خانه شما وجود ندارد ، اگر هم مشکلی وجود داشت در زمان باقی مانده تا شروع پاییز می توانید آن را درست کنید .

اطمینان از سالم بودن پنجره ها

همانطور که گفته شد شما باید خانه خود آماده کنید تا گرم بماند و سرما به داخل آن نفوذ نکند . پس بهتر است از سالم بودن پنجره ها اطمینان پیدا کنید . منظور از سالم بودن پنجره ها چفت شدن آن ها از هر طرف است تا مانع ورود هوای سرد به داخل خانه شود .

لوستر مدرن چرمی خمره ای

استفاده از پنکه

در فصل پاییز هوا در ساعات مختلف می تواند متفاوت باشد همچنین در اکثر مناطق هوا خیلی سرد نیست . در این مواقع می توانید از پنکه استفاده کنید . از پنکه می توانید زمانی که لوازم گرمایشی روشن هستند استفاده کنید تا گرما را پایین نگه دارید یا زمانی که آن ها خاموش هستند پنکه را روشن کنید  تا گرمای موجود در خانه را پایین نگه دارد . در فصل تابستان پنکه شما خلاف عقربه ساعت می چرخد تا هوای سر را به سمت پایین هدایت کند . اما در فصل پاییز باید پنکه در جهت عقربه ساعت بچرخد تا هوای سرد را به سمت بالا هدایت کند و گرما در قسمت پایینی بماند . این روش در خانه هایی با سقف بلند بهتر عمل می کند . با انجام دادن همه ی این کار ها برای فصل پاییز خانه تمیز و گرم خواهد بود .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *