اکثرا این تفکر وجود دارد که دکور خانه‌های کوچک سخت‌تر از دکور خانه‌های بزرگ است. اما چیدمان و انجام دکوراسیون اتاق نشیمن  بزرگ نیز، سختی‌هایی دارد. دکور این نوع خانه‌ها باید فکر شده باشد به طوری که فضاهای خالی زیادی ایجاد نشود. یا با خرید لوازم زیاد برای پر کردن خانه، فضا شلخته به نظر نرسد.

تقسیم بندی اتاق

در اتاق نشیمن خانه های کوچک دکور، به صورتی انجام می شود که فقط امکان داشتن یک قسمت برای گذاشتن مبلمان اصلی و به وجود آوردن فضایی برای صحبت کردن فراهم خواهد شد . اما در خانه های بزرگ بادکوراسیون  اتاق نشیمن بزرگ تر شما می توانید قسمت های مختلفی در اتاق داشته باشید . برای مثال می توانید در کنار تلوزیون خود کنسول های بازی قرار دهید و کاملا این قسمت را از قسمتی که مبل ها هستند تا قسمتی برای گفت و گو ایجاد شود جدا کنید . اما باید لوازم اتاق نشیمن را با دقت بیشتری بخرید و دکور را با برنامه ریزی انجام دهید تا قسمت های مختلف خیلی از یکدیگر جدا به نظر نرسند .

استفاده از لوازم بزرگ

استفاده از لوازم و دکوری های کوچک در اتاق نشیمن بزرگ باعث می شود اتاق شلخته و به هم ریخته به نظر برسد . چون شما باید از تعداد زیادی از این دکوری های کوچک استفاده کنید تا فضاهای خالی اتاق پر شود . پس بهترین راه حل استفاده از لوازمی متناسب با سایز اتاق نشیمن است . شما باید لوازمی تهیه کنید که بزرگ باشند . برای مثال هنگام خرید مبل سعی کنید مبل های بزرگ انتخاب و یک میز جلو مبلی بزرگ نیز تهیه کنید تا با مبل هایتان ست شود . به عنوان دکوری هم بهتر است دکوری های بزرگ تر مانند مجسمه ها در اتاق نشیمن قرار دهید . حتی می توانید از یک پیانو در دکور اتاق نمیشمن تان استفاده کنید .

لوستر کرستال دایره دو طبقه

ایجاد بالانس

اگر اتاق نشیمن شما سقف بسیار بلندی دارد به طوری که بالانس دکوراسیون اتاق به هم میخورد ، از لوازم بلند تر استفاده کنید . برای مثال مبل هایی تهیه کنید که پایه یا قسمت پشتی آن ها بلند تر هستند . مجسمه هایی در دکور بکار ببرید که ارتفاع زیادی دارند . یا حتی می توانید یک قفسه کتاب بلند در اتاق نشیمنتان قرار دهید .

نور

در خانه های بزرگ معمولا پنجره های بیشتری نیز وجود دارد پس هنگام روز نیاز زیادی به منابع نور مصنوعی در خانه نیست .  هنگام تاریکی هوا نیز داشتن یک لوستر در فضای بزرگ خانه کافی نخواهد بود ، از طرفی استفاده از منابع نوری زیاد نیز فضای خوبی ایجاد نمی کند . پس بهتر است وابسته به سایز اتاقتان از یک یا دو لوستر استفاده کنید ، و برای جبران کم نوری در قسمت های دیگر خانه لامپ های ایستاده یا آپاژور قرار دهید . اما باید حواستان باید که لوستر ها و لامپ های ایستاده ای که استفاده می کنید از نظر استایل و رنگ با یکدیگر هارمونی داشته باشند . استفاده از لوستر و آباژور های کریستالی و شیشه ای نیز می تواند به چند برابر شدن نور کمک کند .

لوستر کریستال 9 طبقه

کمک گرفتن از رنگ

شما می توانید از رنگ ها در مکان های مختلف استفاده کنید تا اتاق را کوچک تر یا بزرگتر نشان دهید . برای اتاق های بزرگ بهتر است رنگ سقف با رنگ دیوار ها متفاوت باشد . رنگ سقف را یک یا حتی سه درجه تیره تر از رنگ دیوار ها انتخاب کنید تا سقف کمی کوتاه تر به نظر برسد .

نکاتی دیگری که در دکوراسیون اتاق بزرگ می توانید در نظر بگیری :

– سعی کنید در دکوراسیون اتاق نشیمن بزرگ مبل و لوازم را به دیوار ها نچسبانید و آن ها را وسط خانه قرار دهید .

– نقاشی و تابلو هایی که به دیوار آویزان می کنید باید بزرگ باشند تا فضای زیادی را پر کنند . یا از چند تابلوی کوچک در کنار یکدیگر استفاده کنید .

– اگر اتاق به اندازه کافی فضایی گرم و صمیمانه ندارد با اضافه کردم فرش و پرده لایه های بیشتری به دکور اضافه کنید .

– معمولا در اتاق های بزرگ از مبل و لوازم بیشتری نیز استفاده می شود . برای اینکه ارتباطی بین آن ها باشد سعی کنید از رنگ های تکراری در بینشان استفاده کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *