دکوراسیون خاورمیانه ای دکوراسیونی کاملا سنتی است که با سنت ها و فرهنگ های این منطقه گره خورده است . به همین سبب ترکیب این دکوراسیون با المان های مدرن کمی دشوار است و در کل دکوراسیون خاورمیانه ای طرفداران خاص خودش را دارد . همچنین در این دکوراسیون رنگ و طرح های زیادی دیده می شود که وجود تمامی آن ها باعث می شود  این دکوراسیون فضایی گرم و صمیمانه داشته باشد . اگر می خواهید بیشتر درباره دکوراسیون خاورمیانه ای بدانید مطالب زیر را مطالعه کنید .

رنگ

رنگ های مورد استفاده در دکورایون خاورمیانه اکثرا پر رنگ و بولد هستند . رنگ های قرمز ، آبی ، سبز ، طلایی و … در این دکوراسیون به چشم می خورند . همچنین این رنگ هارا به آسانی می توان با رنگ های نچرال مانند سفید و قهوه ای انواع و فلزات براق موجود در لوازم خانه دیگر ست کرد .

لوستر مدرن دیاموند

فرش های با کیفیت

طرح های سنتی اسلامی جایگاه ویژه ای در دکوراسیون خاورمیانه ای دارند . از آیتم های بسیار مهم این دکوراسیون استفاده از فرش های با کیفیت و اصیل است . باید فرش هایی تهیه کنید که علاوه بر کیفیت در بافت طرح های اصیل اسلامی به خصوص ایرانی در آن دیده شود .

جایگاهی برای نشستن

در دکوراسیون خاورمیانه ای اکثرا مکان های خالی در کنار مبلمان و لوازم خانه دیده می شود . در فرهنگ کشور های اسلامی و خاورمیانه نشستن روی زمین مرسوم است . بنابراین در دکوراسیون این خانه ها قسمتی با کوسن و بالشت های مناسب برای پشتی درست می شود تا امکان نشستن بر روی زمین فراهم شود . اما باید چیدمان دکوراسیونتان به شیوه ای باشد که قسمت خالی به چشم نیاید .

جزییات در معماری

معماری اسلامی و خاورمیانه به جزییات ریز و ظریفی که دارند معروف اند . بهتر است در برخی از قسمت های خانه از این نوع معماری های خاص استفاده کنید . استفاده از طاق در از موارد بسیار معروف معماری اسلامی است . همچنین استفاده از گچ برای تزیین یا گچ بری نیز در معماری اسلامی بکار می رود .

دکوری های سنتی

اگر می خواهید خانه تان بیشتر حال و هوای دکوراسیون خاورمیانه ای داشته باشد بهتر است از دکوری های سنتی استفاده کنید . می توانید از دکوری هایی استفاده کنید که در آن ها از طرح های اسلامی استفاده شده است . برای مثال گذاشتن یک رومیزی با طرح های اسلیمی روی یک میز . همچنین می توانید از تابلو های خوش نویسی شده استفاده کنید . از موارد دکوری دیگر که بسیار در دکوراسیون خاورمیانه ای معروف است فانوس می باشد . در دوران تمدن اسلامی هنگام عید از فانوس برای روشن و نورانی کردن خیابان ها استفاده می کردند . شما هم می توانید از فانوس به عنوان یک دکوری در خانه تان استفاده کنید .

لوستر مدرن پذیرایی طرح ورساچه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *