یکی از مهم ترین عوامل در زیبایی دکور خانه شما فرش ها هستند. از هر متریالی برای کف پوش هایتان استفاده کرده باشید برای تکمیل دکور خود به فرش احتیاج دارید. به همین دلیل بهتر است ترند های مربوط به فرش را بشناسید، برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ی 4 ترند مهم فرش در سال های گذشته که باید بشناسید آریلا را بخوانید. یکی از این ترند ها استفاده لایه لایه یا لیرینگ فرش ها می باشد، برای شناخت بهتر این ترند ادامه مطالب را بخوانید.

استفاده از جنس های مختلف

امروزه فرش ها با جنس های مختلف مانند خز موجود هستند. در تکنیک لیرینگ فرش های دکور خانه می توانید به راحتی از دو جنس مختلف روی یکدیگر استفاده کنید. به خصوص اگر قصد قرار دادن یک قالیچه روی فرش را دارید. همچنین یکی از ترند های دکوراسیون امروزه استفاده از جنس و تکسچر های مختلف در کنار یکدیگر است. مانند کوسن هایی با جنس های متفاوت در کنار هم، پس با اینکار و استفاده از دو جنس فرش روی هم در دکور خانه هماهنگی خاصی ایجاد می کنید.

طبیعت را با این ترند به خانه بیاورید

ترند استفاده از فرش ها به صورت لایه لایه به شما کمک می کند تا از المان های طبیعی بیشتری در خانه خود استفاده کنید. برای مثال اگر در خانه از لوازم حصیری و کنفی استفاده کرده اید و یا گلدان در خانه قرار داده اید، دکور خود را با یک فرش معمولی که روی آن قالی کوچک تری به جنس طبیعی مانند حصیر است تکمیل کنید.

استفاده از فرش های کوچک یا قدیمی

گاهی اوقات شما نمی توانید از فرش های قدیمی دل بکنید پس بهترین روش این است که یک فرش بزرگتر را زیر آن پهن کنید، و فرش قدیمی خود را روی آن قرار دهید. با این روش می توانید فرش خود را نگه دارید و از زیبایی آن در دکور استفاده کنید. حتی اگر فرشی دارید که از نظر اندازه کوچک است و برای خانه ی شما مناسب نیست می توانید فرشی بزرگتر زیر آن بگذارید. برای این موارد باید حواستان باشد که فرش بزرگتر که زیر آن قرار می گیرد از نظر رنگ با فرش رویی یا دکور هماهنگ باشد.

امکان استفاده در هر مکان

تکنیک لیرینگ یا استفاده لایه لایه از فرش ها فقط مناسب برای اتاق نشیمن نیست و شما می توانید از این تکنیک در هر اتاقی استفاده کنید. فقط باید سایز اتاق را در نظر بگیرید تا سایز دو فرش متناسب با آن باشد.

رنگ های متفاوت

معمولا برای دکور خانه از سه رنگ استفاده می شود، یک رنگ اصلی و دو رنگ فرعی. همچنین شما در خانه می توانید طرح های مختلفی بکار ببرید.  با استفاده لایه لایه از فرش ها شما این امکان را دارید تا از رنگ و طرح های بیشتری استقاده کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *