در سال گذشته به دلیل وجود ویروس کرونا کار کردن از راه دور و در منزل صورت می گیرد . با بوجود آمدن همچین شرایطی اکثر افراد یک اتاق یا قسمتی از خانه را به محلی برای کار کردن اختصاص داده اند ، به این مکان هوم آفیس یا دفتر کار خانگی گفته می شود . اما قرار دادن وسایل محل کار در خانه می تواند فضای زیادی اشغال کند . اگر به هر دلیلی یکی از اتاق های خانه یا قسمتی از آن را تبدیل به محلی برای کار کردن کرده اید ، این مقاله را بخوانید تا نکات درباره دکور دفتر کار خانگی را بدانید .

استاده از کابینت های وینتج

این کمد یا کابینت ها کشو ها  و فضای زیادی دارند و شما می توانید وسایل زیادی را در آن جا دهید . اما استفاده از این کابینت ها در دکور دفتر کار خانگی به شما فقط در تمیز و مرتب بودن آن کمک نمی کنند ، بلکه با ظاهر زیبا و براقی که دارند از نظر زیبایی در دکوراسیون نیز نقش مهمی خواهد داشت .

لوستر چوبی

تمیز بودن میز کار

یکی از مهم ترین نکات که می تواند به شما در بهتر و سریع تر کار کردن کمک کند تمیز بودن میز کار شما است . برای اینکه هر یک از وسایل شما جای مشخصی داشته باشد تا از شلختگی جلوگیری و همچنین به راحتی بتوانید آن ها را پیدا کنید ، بهتر است  از کشو های کوچک ارگنایزر استفاده شود . امروزه این کشو های کوچک در انواع رنگ و مدل وچود دارد شما می توانید یک ارگنایزر متناسب با دکور دفتر کار خانگی خودتان ، و اندازه مورد نیازتان تهیه کنید .

یک دیوار را به قفسه اختصاص دهید

اگر یک اتاق مخصوص برای کار دارید می توانید یک دیوار کامل را به کابینت یا قفسه اختصاص دهید . با این کار می توانید مقدار زیادی از وسایلتان را در آن جا دهید . اگر وسایل کارتان را به همراه چند دکوری دیگر به خوبی در این قفسه ها بچینید می توانید به دفتر کار خانگی تان ظاهری بسیار شیک و رسمی بدهید ، به طوری که به خوبی حال و هوای دفتر کار را داشته باشد .

استفاده از شلف

اگر یک اتاق مخصوص برای دفتر کار خانگی خود ندارید و فضای کمتری در اختیارتان است ، بجای اینکه یکی از دیوار ها را به قفسه ها اختصاص دهید می توانید از شلف استفاده کنید . شلف ها را در محل کمی که دارید روی دیوار نصب کنید تا بتوانید وسایل کارتان را به همراه دکوری روی آن ها قرار دهید تا فضایی تمیز و زیبا داشته باشید و سعی کنید میز و شلف هایی که استفاده می کنید از یک رنگ باشند اینگونه ظاهر بهتری خواهند داشت .

لوستر پذیرایی

نور

نور موجود در دفتر کار خانگی شما بستگی به کاری که انجام می دهید دارد . اگر کاری که می کنید به نور زیادی نیاز ندارد می توانید برای دکور دفتر کار خانگی خود از لوستر استفاده کنید ، تا نور استاندارد مورد نیاز یک اتاق برایتان تامین شود . اما اگر کاری که می کنید به نور زیادی نیاز دارد می توانید با اضافه کردن منابع نوری بیشتر و یا قرار دادن یک چراغ رو میزی یا مطالعه روی میز کارتان نور موجود در اتاق را بیشتر کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *