این روز ها با وجود شبکه های اجتماعی دسترسی و آشنایی ما با ترند های جدید آسان تر است. از مواردی که در چند سال اخیر از همیشه پررنگ تر شده است دیزاین میز غذاخوری است. دیزاین کردن میز غذاخوری به بهترین شکل، و استفاده از المان های مختلف کمک می کند تا میزبانی به یادماندنی برای مهمانان خود باشید. در ادامه به چند مورد از نکات و قوانین چینش میز غذاخوری می پردازیم.

فاصله صندلی ها

مهم ترین مورد در چینش میز غذاخوری فاصله بین صندلی ها است. مهم نیست دیزاین شما چقدر فوق العاده است و تا چه حد مهمانان را تحت تاثیر قرار می دهد. با نزدیک بودن صندلی ها به یکدیگر دائما آرنج آن ها هنگام خوردن غذا باهم برخورد می کند و این اتفاقی آزاردهنده و ناگوار است. برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است صندلی ها را با فاصله ی حدود 30 سانتی متر از یکدیگر قراردهید. هیچ چیز مانند شمع به صمیمانه تر و رمانتیک تر شدن فضا کمک نخواهد کرد. سعی کنید در چینش شمع های روی میز نیز دقت کنید و آن ها را در جاهایی قرار دهید که احتمال افتادن ان ها کمتر باشد.

لوستر smd دایره ای دو طبقه

قانون 1:4 برای گل ها

اگر هنگام انجام دیزاین میز غذاخوری دچار شک شدید که چند دسته گل برای روی میز قرار دهید، بهترین کار کمک گرفتن از تعداد مهمان ها است. قانون یک به چهار به شما کمک می کند تا به راحتی بتوانید به نسبت مهمان هایی که دارید گل تهیه کنید. طبق این قانون شما برای هر چهار مهمان به یک دسته گل نیاز دارید، یعنی مقابل هر دو نفری که روبروی یکدیگر هستند یک دسته گل. برای مثال اگر 8 مهمان دارید دو دسته گل تهیه کنید یکی را یک سمت میز جلوی چهار نفر اول و دیگری را سمت دیگر جلوی چهار نفر دوم بگذارید.

ارتفاع گل های میز

اگر برای دیزاین میز غذاخوری خود می خواهید از دسته گل استفاده کنید باید حواستان به ارتفاع آن ها باشد. سعی کنید ارتفاع دسته گل ها بیشتر از 30 تا 40 سانتی متر نباشد تا مهمان های شما بتوانند راحت تر با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بلند بودن بیش از حد گل ها باعث می شود مهمان هایی که روبروی هم اند نتوانند یکدیگر را به خوبی ببینند و این موضوع ناخوشایند خواهد بود. از روشی راحت تر نیز می توانید اندازه دسته گل هارا اندازه بگیرید، ارتفاع گل ها نباید بیشتر از اندازه ی آرنج تا مچ ما باشند.

دستمال سفره

شما می توانید برای دیزاین میز غذاخوری از دستمال سفره استفاده کنید تا از نظر ظاهر، زیبایی بیشتری به میز شما بدهد و وسیله کاربردی نیز برای مهمان ها باشد. برای تا زدن آن ها نیز می توانید از آموزش های بی شماری که در شبکه های مجازی مختلف هستند استفاده کنید. و برای دیزاین بیشتر از گل های دسته گل اصلی که روی میز قرار دارد استفاده کرده و گل های کوچک روی آن ها قرار دهید. حتی می توانید گل هایی متفاوت که از نظر رنگ با لوازم میز هماهنگ هستند استفاده کنید. اینکه در کنار زیبایی بیشتر رایحه خوبی نیز خواهند داشت.

جزییات کوچک

برای دیزاین میز غذاخوری باید حواستان باشد تا بیش از حد میز را شلوغ نکنید تا مهمان ها بدون برخورد با لوازم دیگر به مواردی که می خواهند دسترسی داشته باشند. برای جزییات کوچک نیز می توانید یک منوی کوچک از غذاهایی که قرار است سرو کنید پرینت بگیرید یا نام هر مهمان را قسمتی که قرار است بنشینند بگذارید. این جزییات کوچک و شخصی همیشه در ذهن باقی میمانند. اما همیشه لزومی ندارد آن ها را چاپ کنید می توانید آن ها را به صورت دست ساز نیز، درست کنید. درست مانند گل های میز که خودتان نیست می توانید دیزاین ان ها را انجام دهید و لزوما نیازی به خرید دسته گل نیست.

لوستر روستیک تک طبقه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *