آشپزخانه یکی از مکان های مهم خانه است . شما احتمالا زمان زیادی را در آشپزخانه خود صرف غذا پختن ، یا حتی سرو و غذا خوردن بکنید . بنابراین دلایل باید سعی کنید آشپزخانه ای مرتب و زیبا داشته باشید . یکی از موارد مهم که به زیبایی آشپزخانه کمک می کند نور و لوستر آن است . در ادامه به چند مورد درباره نور و روشنایی آشپزخانه اشاره می شود .

استفاده از چند منبع نوری

شما به یک منبع نوری اصلی مانند لوستر آشپزخانه نیاز دارید . اما این نور کافی نیست ، آشپزخانه مکان های اصلی زیادی مانند جزیره ، قسمت اماده کردن غذا ، سینک و … دارد ، که باید نور مناسبی داشته باشند . پس در کنار لوستر آشپزخانه تان بهتر است از هالوژن و نور های کوچک تر در مناطق مهم دیگر استفاده کنید تا در کنار لوستر نور کافی برای تمامی آشپزخانه را تامین کنند .

لوستر مثلث لوزی تسمه ای

لوستر و چراغ ارا کجا نصب کنیم ؟

معمولا لوستر های آشپزخانه را به گونه ای نصب می کنند ، که فضای کلی یعنی دیوار ها و زمین آشپزخانه را روشن کند . پس بهتر است لوستر را بالای جزیره آشپزخانه یا کانتر نصب کنید . اگر آشپزخانه تان کانتر یا جزیره ندارد لوستر را وسط آشپزخانه ، به گونه ای که زمین آشپزخانه را روشن کند ، قرا دهید . سپس نور های کوچک تر مانند هالوژن ، که برای تامین نور کافی برای مناطق مهم آشپزخانه هستند را نزدیکی آن مکان ها نصب کنید .

کنترل نور

استفاده از لوستر و نور هایی که قابل کنترل است یک انتخاب عالی برای آشپزخانه هستند . شما در آشپزخانه کارهای مختلفی انجام می دهید ، و برای هرکدام از آن ها به یک میزان از نور نیاز دارید . برای مثال اگر می خواهید آشپزی کنید بهتر است که نور زیادی در فضا وجود داشته باشد ، و موقع غذا خوردن ممکن است شما نوری ملایم و رمانتیک را ترجیح دهید . پس استفاده از لوستر کنترلی و کنترل نور محیط انتخابی هوشمندانه است .

لوستر سه شعله طرح فانوسی

استفاده از نور برای جلوه دادن به اجسام

نورپردازی مناسب باعث می شود اجسام بیشتر به چشم بیایند . اگر می خواهید کابینت های آشپزخانه شما بیشتر به چشم بیاید ، یا اگر کالکشنی از ظروفی دارید که می خواهید در مرکز توجه باشند ، یک لوستر آشپزخانه به تنهایی نمی تواند این کار را برای شما بکند . باری دیگر باید از لامپ های ال ای دی کوچک تر یا هالوژن ها کمک بگیرید . نور های کوچک را در قسمت های مناسب قرار دهید تا باعث شوند کالکشن ظروف شما یا کابینت هایتان بیشتر مورد توجه قرار بگیرند .

انتخاب لوستر مناسب

به یاد داشته باشید که یکی از مهم ترین نکته ها در انتخاب لوستر برای هر مکانی ، در نظر گرفتن سایز و سبک لوستر است . لوستر شما باید مناسب با سایز آشپزخانه شما باشد . همچنین باید مطمئن باشید استایل لوستر آشپزخانه ای که انتخاب کرده اید با سبک دکوراسیون و رنگی که برای دیگر اجزای آشپزخانه در نظر گرفته اید ، هماهنگ است .

لوستر آشپزخانه طرح شمشیری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *