اگر نمی توانید به راحتی لباس هایی که می خواهید را در کمد لباستان پیدا کنید، یا از شلوغی وکمبود جا در کمد لباس هایتان خسته شده اید وقت آن است که با رعایت چند نکته کمدتان را تمیز کنید. تمیز کردن کمد لباس ها به شما این امکان را میدهد که جا و دسترسی بهتر و بیشتری به لباس های خود داشته باشید. یک کمد شلخته باعث می شود شما وقت زیادی را صرف پیدا کردن لوازم یا جابجایی آن ها بگذارید. در ادامه به چند نکته می پردازیم که با رعایت آن ها می توانید به آسانی کمد لباس خود را تمیز کنید.

خالی کردن کمد

در مرحله ی اول شما باید تمای آیتم های موجود در کمد را بیرون آورده و آن را خالی کنید. برای این کار بهتر است روی زمین یا تخت خود یک ملحفه تمیز قرار داده و لباس ها را روی آن بگذارید. سعی کنید لباس ها را دسته بندی و از یکدیگر جدا کنید تا بتوانید آن ها را با نظم و سازماندهی بهتر دوباره در کمد قرار دهید یا لباس هایی که دیگر نیاز ندارید را از آن ها جدا کنید. برای این کار می توانید حتی از باکس های مختلف کمک بگیرید. یک دسته بندی برای شلوار های جین ، دیگری برای مانتو ها ، دسته بندی ای دیگر برای تیشرت و… همینطور تمامی آیتم هایی که دارید را در یک دسته بندی قرار دهید.

لوستر پذیرایی

لباس ها را اهدا کنید

حالا که لباس های شما بیرون از کمد هستند و در دسته بندی های مشخص قرار دارند از بین آن ها آیتم های مورد علاقه و لباس هایی که استفاده نمی کنید را جدا بگذارید. اکثر ما لباس هایی در کمدمان داریم که تحت تاثیر عوامل مختلف مانند تغییر سبک استایل لباس پوشیدن دیگر برایمان قابل استفاده نیستند، بهتر است آن ها را به افراد نیازمند اهدا کنید تا از آن ها استفاده کنند. در برخی موارد نیز ما بعد از سال ها متوجه می شویم چه آیتم هایی ظاهر ما را بهتر می کنند پس ممکن است شما چندین بلوز یقه اسکی داشته باشید که به شما می آیند و ظاهری جذاب به شما می دهند. اما بهتر است پس از دسته بندی کردن لباس ها یک یا چند مورد از لباس هایی را که به تعداد زیاد دارید اهدا کنید. به یاد داشته باشید که هرگز لباسی را بخاطر اینکه شاید روزی به کار شما بیاید نگه ندارید.

دل کندن از لباس ها

اگر یک لباسی دارید که گران قیمت است اما دیگر برایتان بزرگ یا کوچک شده سعی کنید از آن دل بکنید. این آیتم دیگر به سایز شما نمی خورد و نمی توانید از آن استفاده کنید. اما احتمالا کسانی هستند که این لباس سایزشان است و با توجه به نیازی که دارند می توانند به خوبی از آن استفاده کنند. اینکه شخصی که به این لباس نیاز دارد از آن استفاده کند بهتر از این است که شما آیتمی که حتی دیگر اندازه تان نیست را در کمدتان نگه دارید و فقط باعث شلوغ شدن آن شوید.

برگرداندن لباس ها به کمد

پس از آن که لباس هایی که نیاز دارید را از لباس هایی که می خواهید اهدا کنید جدا کردید، وقت آن است که کمد را تمیز کنید. حالا که کمد لباس هایتان خالی شده بهترین زمان برای تمیز کردن آن است . پس از اینکه شلف ها و قسمت های مختلف کمد را تمیز کردید و دستمال کشیدید لباس ها را تا شده و منظم با دسته بندی در کمد قرار دهید. بهتر است هر دسته بندی لباس را مانند جوراب ها ، شلوار های جین و کفش و …. را در یک قسمت از کمدتان بگذارید تا دسترسی به آن ها راحت تر باشد. لباس هایی که باید آویزان کنید نیز می توانید به ترتیب بلند بودن آستین مانند تاپ بدون آستین، تیشرت آستین کوتاه و بلوز آستین بلند بگذارید. یا آن هارا به ترتیب رنگبندی قرار دهید. سعی کنید لباس هایی که مناسب فصل حال نیستند را نیز در قفسه و قسمت های بالایی بگذارید تا کمد شلوغ نشود.

لوستر آشپزخانه طرح شمشیری

داشتن لیست خرید

برای اینکه کمد لباس شما شلخته به نظر نرسد فقط تمیز کردن آن کافی نیست شما باید حواستان به خرید های خود نیز باشد. بجای اینکه آیتم مورد علاقه خود را بارها بخرید آیتم هایی را خریداری کنید که واقعا به آن ها نیاز دارید. برای خرید های خود لیستی از مواردی که نیاز دارید تهیه کنید تا لباس های تکراری نخرید. تمیز کردن کمد لباس دوبار درسال با تغییر فصول گرم به سرد و سرد به گرم به ما کمک می کند که بدانید چه آیتم هایی را از سال قبل دارید و چه آیتم هایی را باید خریداری کنید.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *