اگر شما یکی از عاشقان کتاب هستید و کتاب های زیادی در خانه دارید که در کتابخانه شما جا نمیگیرند یا می خواهید از کتاب هایی که دارید در دکور استفاده کنید این مقاله را مطالعه کنید. در این مقاله به مکان ها و روش های جالبی می پردازیم که با آن ها می توانید از کتاب ها در دکور خانه خود استفاده کنید و به نوعی کتابخانه های خاصی داشته باشید.

استفاده از میز جلوی مبلمان

شما می توانید از میز بزرگ جلوی مبلمان استفاده کنید و در فضای خالی قسمت زیرین میز کتاب قرار دهید. است اگر می خواهید از این تکنیک استفاده کنید به این مورد توجه کنید که بهتر است از کتاب هایی استفاده کنید که از نظر رنگ جلدشان با تم اتاق پذیرایی شما هماهنگی داشته باشند. و کتاب هارا به صورت فشرده کنار یکدیگر قرار ندهید به طوری که از فضای زیر میز بیرون نیایند.

کالکشن خود را در دید عموم قرار دهید

کتاب خانه شما نباید لزوما در اتاق شما باشد. شما می توانید یک کمد دارای شلف در هر اتاقی از خانه تان که می خواهید قرار دهید و آن را با کتاب و لوازم دکوری پر کنید. با کمی خلاقیت در هر طبقه کتاب هایی با یک شید رنگی به همراه لوازم دکوری و ظرف به همان رنگ ها قرار دهید. یا یک تم رنگی برای کمد خود انتخاب و آن را با کتاب و لوازم دکوری با آن شید پر کنید.

مکان های خاص

در خانه ی ما ممکن است مکان های خاص و زیبای زیادی وجود داشته باشند که از آن ها استفاده زیادی نمیکنیم. برای مثال ممکن است شما از شومینه خود شش ماه از سال استفاده کنید یا هرگز آن را روشن نکنید. بنابراین می توانید کتاب های خود را به زیبایی در آن بچینید تا نمای زیبایی داشته باشد. حتی می توانید روی کتاب ها به گونه ای که خطرناک نباشد شمع بگذارید، یا دور آن ها ریسه بپیچید. حتی می توانید در قسمت هایی مانند قسمت بالایی کابینت کتاب های آشپزی یا روی پیانو کتاب های مربوط به موسیقی قرار دهید.

لوستر پذیرایی شیپوری

نصب شلف

شما می توانید در اتاق نشیمن به هر تعداد و شکلی که می خواهید شلف نصب کنید تا کتاب های خود را به همراه لوازم دکوری دیگر روی آن قرار دهید تا به اتاق جلوه زیبا تری بدهید.

کتاب ها را روی زمین بچینید

قسمت هایی از خانه مانند کنار مبل ها که نه زیادی در دید عموم هستند و نه نقطه کور محسوب می شوند مکان های مناسبی هستند تا کتاب های خود را از روی زمین به بالا تا حد ارتفاع مبلتان بچنید. اینگونه هر موقع که می خواهید روی مبل بنشینید و کتاب بخوانید به راحتی به آن ها دسترسی دارید. حتی می توانید یک کتاب قدیمی یا کتاب دکوری تو خالی روی آن ها قرار دهید تا کتاب های چیده شده شما نقش میز را داشته باشند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *