دکوراسیون اسکاندیناوی در اوایل قرن 20 با ترکیبی از استایل های قدیمی و جدید کشور هایی مانند دانمارک ، سوئد ، فنلاند ، ایسلند و نروژ به وجود آمد . در دهه 50 میلادی این سبک دکوراسیون در ایالات متحده و کانادا محبوبیت زیادی پیدا کرد . در کشور های اسکاندیناوی انقلاب صنعتی دیر تر از اروپا رخ داد به همین دلیل در دکوراسیون اسکاندیناوی ما شاهد آیتم هایی مدرن و سنتی در کنار یکدیگر هستیم . دکوراسیون اسکاندیناوی استایلی مینیمال دارد ، در ادامه نکاتی درباره این دکوراسیون می خوانید .

استفاده از نور طبیعی

دکوراسیون اسکاندیناوی به مینیمال بودن ، راحت و گرم بودن فضای خانه ، و مبلمان مدرن شناخته می شود . بهتر است اگر می خواهید دکوراسیون اسکاندیناوی داشته باشید ، فقط به نور مصنوعی تولید شده توسط انواع لوستر وهالوژن تکیه نکنید و از نور طبیعی نیز بهره ببرید .

ایجاد کنتراست

یکی از مواردی که در دکوراسیون اسکاندیناوی بسیار به کار می رود ایجاد کنتراست است . شما می توانید با قرار دادن مبلمان به رنگ مشکی یا رنگ های تیره در اتاقی با دیوار های رنگ روشن ، به کمک رنگ کنتراست ایجاد کنید . همچنین گفته شد که در این دکوراسیون از آیتم های مدرن و سنتی در کنار یکدیگر استفاده می شود . پس راه دیگری برای ایجاد کنتراست ، استفاده از لوازم مدرن مانند مبلمان سبک مدرن در خانه ای با معماری مزین و تزئینی است که این نوع معماری در خانه های قدیمی اروپایی با وجود دیوار های تزئیینی و مزین شده بسیار به چشم می خورد .

رنگ های مورد استفاده این سبک

در سبک اسکاندیناوی معمولا از رنگ های نچرال که مارا به یاد طبیعت می اندازند یا رنگ های خنثی استفاده می شود . مانند دیوار هایی به رنگ سفید یا طوسی . در این دکوراسیون استفاده زیادی از لوازم چوبی می شود ، پس استفاده از رنگ های نچرال در دیگر اجزای دکوراسیون هماهنگی زیبایی با لوازم چوبی خواهند داشت .

هوگه بودن دکوراسیون اسکاندیناوی

هوگه کلمه ای دانمارکی به معنای راحت و باهم بودن است . کشور های مناطق اسکاندیناوی اکثرا بسیار سرد هستند پس طبیعی است که این امر روی سبک دکوراسیون آن ها تاثیر بگذارد ، سعی شود تا دکوراسیونی گرم و راحت داشته باشند . باید سعی کنید در خانه تان از آیتم هایی استفاده کنید تا راحتی و حس گرما را بیشتر کند مانند شمع ، پتو های نرم ، شومینه و بسیاری از آیتم های دیگر . از آن جایی که در یک دکوراسیون هوگه باید احساس راحتی وریلکس بودن بکنید نگران تا زدن و مرتب کردن رو تختی خود نباشید ، از یک صندلی راحتی استفاده نمایید ،  ریلکس کنید و چای بنوشید تا گرم شوید .

لوستر اتاق خواب پازلی تک شعله

محل قرارگیری شومینه

یکی دیگر از نکات مهم دکوراسیون اسکاندیناوی محل قرار گیری شومینه است . معمولا شومینه ها قسمت وسطی دیوار ها قرار دارند ، اما در این دکوراسیون شومینه ها در گوشه دیوار ها قرار می گیرد نه در وسط دیوار . معمولا صندلی های کوچک تر نیز دور شومینه قرار می گیرند و مبل های اصلی وسط اتاق تا در کنار محلی برای ریلکس کردن قسمتی برای رفت و آمد و راه رفتن نیز وجود داشته باشد .

چوب با رنگ های گرم

همانطور که گفته شد در دکوراسیون اسکاندیناوی از لوازم چوبی زیادی استفاده می شود . بهتر است این لوازم چوبی به رنگ های گرم تر و پر رنگ تر باشند . استفاده از این رنگ چوب ها باعث می شود فضای خانه روشن تر به نظر برسد .

استفاده از رنگ های پر رنگ

در دکوراسیون اسکاندیناوی اکثرا از رنگ های خنثی و نچرال استفاده می شود . اما بعضی مواقع از رنگ های متفاوت تر و پر رنگ تر نیز استفاده می شود . برای مثال وقتی تمام اتاق شما به رنگ های نچرال و خنثی است می توانید یک نقاشی با رنگ های شاد به دیوار آویزان کنید ، یا از کوسن هایی با رنگ های پر رنگ استفاده نمایید .

لوستر پذیرایی طرح گل

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *