معمولا قبل از متولد شدن یک نوزاد والدین لوازم مرد نیاز او ، از فضای مورد نیاز او با اتاق خواب نوزاد را آماده می کنند . آماده کردن اتاق خواب نوزاد کار آسانی نیست و شما به لوازم مختلفی نیاز دارید . پس بهتر است  هرچه زودتر دوران حاملگی تان این کار را شروع کنید تا زمان تولد کودک اتاقی زیبا برای خوش آمد گویی به نوزاد آماده باشد . در ادامه چند نکته درباره دکوراسیون اتاق خواب نوزاد می خوانید .

فضای مورد نیاز کودک

اگر فضای خانه شما بزرگ است و نوزاد شما اتاق جداگانه خودش را دارد ، می توانید به راحتی با انواع لوازم دکوری ، شلف ، پرده و … آن را دکور کنید . اما اگر برای نوزادتان اتاق جدا گانه در نظر ندارید سعی کنید با رنگ ها فضایی جداگانه برای او ایجاد کنید . یک رنگ مانند سبز ، آبی ، صورتی و … انتخاب کرده ، و دیوار پشتی تخت یا گهواره نوزادتان را آن رنگی کنید . سپس اطراف آن فضایی را با عروسک و روتختی هایی جذاب برای نوزاد به همان رنگ مشخص شده تزیین شود . یکی دیگر از روش ها برای ایجاد فضایی مخصوص کودک در اتاقتان  ، استفاده از فرش است . یک فرش با رنگ شاد و طرح کودکانه انتخاب کنید و آن را در قسمتی که لوازم کودکتان است بگذارید . با این کار شما در اقتاقتان فضایی مشخص برای نوزادتان ایجاد می کنید .

لوستر کریستال دایره ای تک طبقه

استفاده از لباس ها در دکور

این روزها اکثر افراد در آپارتمان زندگی می کنند . معمولا آپارتمان ها فضای زیادی ندارند و شما به سختی باید وسایلتان را در خانه و کمد ها جا کنید . اگر در کمد هایتان فضایی برای لباس نوزادتان نیست از آن ها به عنوان یکی از آیتم های دکور استفاده کنید . معمولا لباس نوزاد ها و در کل کودکان به رنگ های زیبا و با طرح های جذاب هستند . می توانید در یک قسمتی از اتاق رگال لباس قرار دهید و لباس های نوزادتان را آویزان کنید .

انتخاب تم رنگی اتاق

یکی از مهم ترین تصمیمات انتخاب تم رنگی است . می توانید برای رنگ اتاق نوزادتان از رنگ های آرامش بخشی مانند یاسی و آبی  و یا رنگ های شادی مانند صورتی و نارنجی ملایم استفاده کنید . حتی می توانید رنگ های نچرال مثل کرم ، سفید ، قهوه ای ملایم و طوسی در نظر بگیرید . سعی کنید با تمی که در نظر می گیرید و لوازم دکوری فضایی شاد و آرامش بخش برای نوزادتان ایجاد کنید . می توانید برای بهتر شدن فضا تا جایی که می تواید هنگام بازی کودکتان در اتاق از نور طبیعی استفاده کنید .

اتاق را مرتب نگه دارید

اگر اتاق خواب نوزاد شما از اتاق خواب خودتان جدا است ، سعی کنید همیشه آن را تمیز نگه دارید . جدا بودن اتاق خواب ها به این معناست که شما همیشه باید در حال رفت و آمد باشید ، و شلخته بودن اتاق موجب کم شدن سرعت شما در موارد ضروری خواهد شد . همچنین سعی کنید دکور اتاق طوری باشد که لوازم مانع رفت و آمد آسان شما از تخت نوزاد تا درب ورودی نشوند . اگر در اتاق خواب نوزادتان شلف یا کمد های نا مرتب دارید سعی کنید جلوی آن ها پرده نصب کنید . نصب پرده باعث می شود شلختگی در دید نباشد . همچنین امروزه پرده های رنگا رنگ با طرح های تفاوت وجود دارند که می توانند زیبایی اتاق را چند برابر کنند .

چند نکته که بهتر است برای اتاق خواب نوزاد رعایت شود :

– از پرده هایی استفاده کنید که زخیم هستند . اینگونه کودک شما هنگام خواب روزانه خود مشکلی با نور نخواهد داشت . چون پرده جلوی نور را خواهد گرفت .

– برای عوض کردن پوشک کودک بجای استفاده از یک میز که فضای زیادی اشغال می گند از یک شلف استفاده کنید .

– از عکس های نوزادتان برای دکور دیوار ها استفاده کنید .

لوستر اتاق خواب طرح ستاره مفتولی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *