با فرا رسیدن فصل پاییز اکثرا سعی می کنند با استفاده از اکسسوری های مختلف مانند پتو های چانکی، کوشن های بافتنی، شمع های معطر و … خانه را زیبا کنند. معمولا شمع های معطر از اکسسوری های محبوب این فصل هستند زیرا در کنار زیبایی که دارند رایحه شان به خانه حال و هوای مثبتی می دهد. اما برای خوش بو کردن خانه نیازی نیست که لزوما از شمع های معطر استفاده کنید روش های دیگری برای انجام این کار وجود دارد. در ادامه به چند مورد از روش های خوش بو کردن خانه می پردازیم.

گل های خشک

گل های خشک معمولی یا گل های خشک مخصوص که دارای روغن های اسانس دار و رایحه دار هستند را می توانید تهیه کنید و در خانه قرار دهید. این گل ها علاوه بر ظاهر زیبا و پاییزه ای که دارند به شما کمک می کنند تا خانه ی خود را خوشبو نگه دارید. این نوع گل ها از اکسسوری های محبوب و اصلی پاییز به حساب می آیند. سعی کنید این گل هارا نزدیک به سیستم گرمایشی و مقابل نور مستقیم خورشید قرار ندهید چون این دو مورد باعث خراب شدن آن ها ی شود. برای اینکه رایحه گل های خشک خود را بیشتر یا تمدید کنید می توانید میان آن ها از گل هایی مانند اسطوخودوس و برگ اکالیپتوس استفاده کنید.

لوستر مدرن خمره ای

گل های تازه

اگر ترجیح میدهید به جای گل های خشک شده در خانه ی خود از گل های تازه استفاده کنید، باید گل هایی که رایحه مناسب دارند و به راحتی در گلدان های خانگی رشد می کنند را بشناسید. گل پلارگونیوم ( شمعدانی سیترونلا ) بوی خوب و قوی دارد که می تواند ناحیه زیادی از خانه را خوش بو کند. و همچنین می توانید با رسیدگی مناسب این گیاه را در خانه پرورش دهید. می توانید نزدیکی آشپزخانه یا کنار پنجره ی آشپزخانه نیز گیاهانی خوراکی مانند نعناع و ریحان که بوی بسیار خوبی دارند و مناسب فضای آشپزخانه هستند نگهداری کنید.

روغن های معطر (عطر گیاهی)

اگر دنبال راهی طبیعی برای خوشبو کردن خانه خود هستید این روغن ها می توانند مناسب شما باشند. استخراج راحیه و روغن از گیاهان به روش تبخیری انجام می شود تا روغن های عصاره ای درست شوند. پس این روغن ها کاملا طبیعی و برگرفته از طبیعت هستند و پس با انتخاب رایحه درست به شما کمک می کنند انرژی مثبت و حال و هوای متناسب با فصل را در خانه حس کنید. معمولا در فصل پاییز از رایحه هایی که گرم، تند و شیرین باشند استفاده می شود. دارچین، میخک، جوز هندی و هل چند مورد از رایحه های مناسب این فصل هستند. استفاده از رایحه مرکبات مانند پرتقال، لیمو و ترنج به شما کمک می کنند حتی با زود تر تاریک شدن هوا و کوتاه بودن روز همچنان حسی زیبا مانند نور خورشید و متفاوت داشته باشید.

ساخت عطر در خانه

انتخاب رایحه کاملا بستگی به سلیقه شما دارد پس ابتدا یک گل یا گیاهی که از نظر شما بوی خوبی می دهد انتخاب کنید.

لواز مورد نیاز:

– گلبرگ یا شاخ و برگ گیاه مورد نظر

­- کاسه متوسط که درب داشته باشد

– به اندازه 2 فنجان آب مقطر

– یک قابلمه کوچک

– پارچه پنیر گیری

– یک بطری مخصوص اسپری کهمحصول پایانی را در آن قرار دهید

1- در ابتدا باید گلبرگ یا برگ هارا کاملا بشویید تا هیچ گل یا کثیفی روی آن نباشد.

2- گلبرگ ها را برای یک شب در ظرف قرار داده و با کمک یک پارچه پنیر گیری خیس آن ها را خیس کنید و درب ظرف را روی ان قرار دهید.

3- کیسه گلبرگ هارا روی قابلمه با کمک پارچه پنیر گیری فشار دهید تا آب معطر آن کاملا خارج شود. حالا آن را روی حرارت کم بجوشانید تا زمانی که یک مایع به اندازه قاشق چایخوری در آن باقی بماند.

4- این مایع را به بطری منتقل کرده و روی آن آب سرد بریزید، سپس در بطری را ببندید.

5- برای یک شب به آن استراخت دهید.

در آخر شما یک عطر با بوی دلخواه خود دارید که می توانید هر جا از خانه که دوست دارید آن را اسپری کنید.

لوستر مدرن دیاموند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *