تا زمانی که ترند های فرش را دنبال و اجرا نکنید متوجه تاثیر زیاد فرش در دکور خود نمی شوید. معمولا هنگام انتخاب فرش فقط سایز و رنگ آن در نظر گرفته می شود تا با بقیه لوازم دکور هماهنگ شود. اما درست مانند بقیه اجزای دکوراسیون برای فرش ها نیز ترند هایی وجود دارد و با دنبال کردن آن ها می توانید به دکور خود ظاهری جدید تر و جذاب تر بدهید. در ادامه مقاله به چند مورد از این ترند ها شاره می شود.

محبوب ترین نوع فرش

محبوب ترین نوع فرش ها، فرش ایرانی و ترک هستند. این فرش ها با طرح های اصیل و رنگ های زیبایی که دارند ظاهری بسیار جذاب به دکور شما می دهند. گلیم های ترک، شمال آفریقا و ایرانی نیز بسیار محبوب هستند و از آن ها برای  اضافه کردن رنگ به دکور استفاده می شود.

لیرینگ فرش ها

استفاده لایه لایه از فرش ها جزو ترند های محبوب سال های گذشته است. گاهی اوقات پیش می آید هنگامی که خانه خود را عوض کرده اید فرش شما دیگر مناسب فضای جدید نیست و کوچک تر از سایز مورد نیاز شما است. در اینجور مواقع می توانید به راحتی از تکنیک لایه لایه استفاده کنید. در کنار استفاده لایه لایه از لوازم ترکیب طرح و جنس پارچه های مختلف نیز از ترند های محبوب فشن و دکوراسیون این سال ها است. اما هنگام ترکیب دو فرش با یکدیگر باید توازن را برقرار کرده باشید. برای مثال یک فرش با رنگ بولد که شکل هندسی مربعی ندارد و شبیه پوست حیوانات است را با یک فرش بزرگ تر مربعی به رنگ های نچرال با یکدیگر ترکیب کنید.

طرح های محبوب فرش

در کنار فرش های مراکشی، ایرانی و ترک که با طرح های خاص و اصیلشان طرفدار های خاص خود را دارند، از طرح های دیگر نیز می توانید استفاده کنید. سه طرح دیگر که در ترند های فرش این سال ها به چشم می خورند شورون، طرح پوست حیوانات و طرح های هندسی هستند.

– طرح شورون: طرح هایی هستند که حرف وی زبان لاتین یا طرح هایی مانند فلش در کنار یکدیگر تکرار می شوند. این طرح دارای دو ویژگی مثبت است . ویژگی اول این است که، این طرح را می توانید با طرح های زیادی ترکیب کنید و آن ها را در کنار یکدیگر قرار دهید. ویژگی دوم، این طرح به سادگی به فضای شما طرح جدیدی اضافه می کند بدون آنکه توجه زیادی جلب کن.

لوستر چوبی تک آویز

– طرح حیوانات: این روز ها با پیشرفت صنعت شما می توانید به سادگی از چرم و پارچه هایی با طرح پوست حیوانات استفاده کنید که واقعی نیستند. در واقع شما از جذابیت چرم و طرح پوست حیوانات استفاده می کنید بدون آنکه حیوانی آسیب ببیند. طرح پوست حیوانات نیز این روز ها در دنیای فشن و دکوراسیون زیاد به چشم می خورد. استفاده از یک فرش پوست حیوانات غیر طبیعی می تواند با طرحی که دارد جذابیت دکور را چند برابر کند. همچنین از این فرش ها در لیرینگ می توانید استفاده کنید.

– طرح های هندسی: این روز ها با ترند های زیادی وجود دارند که افراد را به انجام کار های شجاعانه تشویق می کنند. این ترند نیز  یکی از آن هاست. با تشویق افراد به استفاده از طرح های هندسی برای کاغذ دیواری یا فرش ها به رنگ های شاد و روشن سعی می شوند آن ها را تشویق به داشتن فضایی شاد تر کرد.

لوستر اتاق خواب طرح قلب

فرش های وینتج

شما می توانید به راحتی از فرش های قدیمی مادربزرگتان که دیگر نو نیست و قسمت هایی از آن رنگشان رفته استفاده کنید چون فرش های وینتج جزو ترند های سال های اخیر بوده اند. به قدیمی و نو نبودن این فرش ها توجه نکنید و آن ها را در اتاق خواب یا اتاق نشیمن خود پهن کنید و از آن ها لذت ببرید.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *