اگر در خانه تان لوستر کریستالی دارید مطمئنا درخشش لوسترتان برایتان مهم است . و همیشه می خواهید لوستر درخشان و زیبا باشد . برای جلوگیری از کدر شدن کریستال های لوستر و نشستن گرد و غبار روی آن ها باید لوسترتان را به صورت مرتب تمیز کنید . برای تمیز کردن لوستر دو راه وجود دارد . لوستر را از سقف جدا کنید و با جدا کردن قسمت های مختل آن را تمیز کنید یا اینکه همانطور که لوستر به سقف اویزان است تمیز کاری را انجام دهید .

تمیز کردن لوستر بدون جدا کردن آن از سقف

این روش از راحت ترین گزینه ها برای تمیز کردن و داشتن یک لوستر درخشان است اما باید به صورت مرتب و روتین این کار را انجام دهید تا از کثیف شدن کریستال های لوستر تا حدی که نیاز به جدا کردن لوستر از سقف و تمیز کردن اجزای مختلف آن باشد جلوگیری کنید .

یک پتو زیر لوستر پهن کنید که اگر هنگام تمیز کردن قسمتی از آن جدا شد و به زمین افتاد از شکستن آن جلوگیری شود .

مطمئن شوید که لوستر خاموش است و برای ایمنی بیشتر می توانید روی کلید برق چسب کاغذی بزنید تا کسی لوستر را روشن نکند اگر نور خانه کم است بهتر است که یک منبع نوری دیگر در نزدیکی خود استفاده کنید تا به راحتی لوستر را تمیز کنید .

برای داشتن لوستر درخشان صرفا نیاز نیست از تمیز کننده های قوی استفاده کنید می توانید با الکل و اب مقطر یک محلول خانگی درست کنید .

بهتر است هنگام تمیز کردن لوستر از دستکش استفاده کنید تا رد اثر انگششتان روی لوستر باقی نماند و از یک نردبان برای تمیز کردن لوستر استفاده کنید .

محلول خود را روی یک پارچه بدون پرز اسپری کنید . محلول نباید به صورت مستقیم روی لوستر اسپری شود این کار تمیز کردن را برای شما سخت می کند .

به hرامی پارچه نم دارتان را روی کریستا های لوستر بکشید و برای جلوگیری از ایجاد لک روی آن ها سریع با یک پارچه خشک آن را خشک کنید .

با انجام دادن این موارد کریستال ها همیشه شفاف و لوستر درخشان خواهد ماند .

لوستر کریستال مربعی

تمیز کردن لوستر با جدا کردن آن از سقف

این روش کمی سخت است اما با این روش شما شما یک لوستر درخشان خواهید داشت . سرهم کردن لوستر های کریستالی ممکن است کمی سخت باشند پس نکات زیر را رعایت کنید تا لوسترتان را به بهترین شکل تمیز کنید .

ابتدا باید از لوسترتان عکس بگیرید . همانطور که ذکر شد سرهم کردن لوستر های کریستالی کار سختی است پس بهتر است از آن عکس بگیرید تا بدانیم کدوم قطعه متعلق به کجاست .

می توانید از همان محلول اب مقطر و الکل یا از اب ولرم و مایع ظرف شویی استفاده کنید .

یکی یکی قسمت های مختلف را از لوستر جدا کنید و با محلول ها بشورید . براش جلوگیری از ایجاد لک روی کریستا ها سریع آن ها را با پارچه بدون پرز خشک کنید .

لوستر کریستال دایره ای 9 طبقه

نکات مفید دیگر برای تمیز کردن لوستر کریستالی

سعی کنید هر دو یا سه ماه گرد و غبار ایجاد شده روی لوستر را تمیز و کنید و سپس یکی از دو روش بالا  برای تمیز کردن عمقی تر را انتخاب کنید و سالی یکبار آن را اجرا کنید .

از محلول های تمیز کننده دارای آمونیاک استفاده نکنید . این مواد رنگ طلایی یا نقره ای لوستر شمارا ازبین میبرند .

برای تمیز کردن لوستر هیچ وقت لوستر را نچرخانید این کار باعث شل شدن لوستر می شود سعی کنید موقعیت نردبان را تغییر دهید تا به خوبی همه جای لوستر را تمیز کنید برای داشتن یک لوستر درخشان بهتر است تمامی این نکات را رعایت کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *