اگر از شبکه های مجازی مانند تیک تاک استفاده می کنید ، حتما چشمتان به یک سبک دکراسیون دنج خورده است . این سبک دنج که این روزها بسیار محبوب است به اسم دکوراسیون کاتجکور شناخته می شود . اگر به فضایی دنج ، گل های وحشی ، آشپزی و گیاهان علاقه دارید و از اتاق هایی با حال و هوای طبیعت و موجودات افسانه ای مانند پری خوشتان می آید دکوراسیون کاتجکور مناسب شما است . دکوراسیون کاتجکور به اتاق شما معنای جدیدی از دنج و راحت بودن می دهد . البته برای داشتن اتاقی کاتجکور لزوما نباید در جنگل زندگی کنید . با مطاله کردن موارد زیر می توانید به راحتی اتاقی با دکوراسیون کاتجکور داشته باشید .

گل های وحشی

استفاده از طرح گل های وحشی یا قارچ ها باعث می شوند اتاق شما کاملا کاتجکور به نظر برسد . شما می توانید کاغذ دیواری هایی با طرح گل های وحشی تهیه کنید یا خودتا آن ها را روی دیوار بکشید . حتی می توانید پوستر هایی با این طرح چاپ کرده و به دیوار بچسبانید .

لوستر چرمی مستطیل

گیاهان

برای داشتن دکوراسیونی کاتجکور باید گیاهان زیادی دور و بر شما باشد ، تا حس و حال طبیعت و جنگل در اتاق شما حس شود . یکی از راه هایی که باعث می شود اتاق شما جذاب تر شود و حس و حال طبیعت در آن حس شود گیاهان رونده هستند . می توانید قسمتی از دیوار اتاق خود را به این گیاه ها اختصاص دهید تا رشد کنند و باعث زیبا تر شدن اتاق شما شوند . همچنین می توانید از انواع گیاهان آپارتمانی یا درختچه ها در گلدون های زیبا در اتاقتان نگهداری کنید .

دکوری هایی مربوط به پری ها

همانظور که گفته شد سبک کاتجکور اهمیت زیادی به داستان پری ها و طبیعت می دهد . یکی از مواردی که زیاد در این دکوراسیون دیده می ود استفاده از دکوری های قارچ یا هرچیزی مرتبط با پری ها هستند .

رو تختی

اگر می خواهید اتاق خوابی با دکوراسیون کاتجکور داشته باشید بهتر است از روتختی هایی با طرح گل استفاده کنید . با استفاده از روتختی های گل گلی به اتاقتان حس و حال کاتجکور بیشتری دهید . اما اگر خوشتان نمی آید که از طرح های گل گلی زیادی در اتاقتان داشته باشید ، می توانید فقط از این طرح در کوسن ها یا بالشت استاده کنید .

آیینه

یکی دیگر از آیتم های دکوری که باعث می وند اتاق شما کاملا کاتجکور به نظر برسد آیینه های وینتج هستند . این آیینه ها اخیرا طرفداران زیادی دارند . این آیینه ها با جذابیتی که دارند می توانند زیبای اتاق شما را چند برابر کنند .

شمع

شمع های استوانه ای در اتاقی با دکوراسیون کاتجکور می توانند بسیار جذاب باشند . از این شمع ها در کنار دکوری های مختلف روی میز استفاده کنید .

استفاده از مواد طبیعی

دکوراسیون کاتجکور الهام زیادی از طبیعت می گیرد ، و در آن استفاده زیادی از لوازم طبیعی می شود .بهتر از لوازمی برای اتاقتان تهیه کنید که ساخته شده از مواد طبیعی مانند چوب ، حصیر ، کنف و … باشد .

مبلمان وینتج

بهترین لوازم خانه برای دکوراسیون کاتجکور لوازم وینتج هستند . بهتر است لوازم وینتجی با سبک روستیک ، خانه های مزرعه ای و روستایی تهیه کنید . استفاده از آیتم های وینتج نه تنها با ظاهر این سبک هماهنگی دارند بلکه حس نوستالژیکی در آن ها وجود دارد که کاملا با این سبک هماهنگ است . همچنین نگران خراش هایی که ممکن است روی لوازک چوبی وینتج باشد یا کمرنگی پارچه ها نباشید همه ی این ها در دکوراسیون کاتجکور جذاب به حساب می آِیند .

لوستر چوبی تک آویز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *