طراحی مینیمال طی سالها به عنوان فلسفه طراحی و سبک زندگی مورد توجه قرار گرفته و طرفداران زیادی پیدا کرده است. معماری مینیمال دستیابی به طراحی بهتر از طریق سادگی – سادگی فرم ، فضا ، ماده ، جزئیات و رنگ – است. تعریف دیگر طراحی مینیمال ، استفاده از کمترین وسایل ودرواقع نقطه مقابل تجملات است و برای کسانی که روحیه ی تجمل گرایی دارند گزینه ی مناسبی نیست.
در سبک مینیمال از حداقل تزئینات استفاده و فرش و قالیچه تقریبا حذف می گردد، مبلمان هرچه ساده تر باشد بهتر است . نور طبیعی مهمترین گزینه برای طراحی مینیمال بوده و تا جای ممکن از پرده استفاده نمی شود.هرچه فضای خانه خلوت تر باشد به سبک مینیمال نزدیکتر است. چه کسی فضاهای تمیز و باز را که اجازه می دهد معماری ، مبلمان و وسایل موجود در اتاق نفس بکشد دوست ندارد؟ همین جزئیات ساده است که طرح مینیمال را بسیار جذاب می کند و به علت آرامش ، گرما و زیبایی که این نوع فضاها از خود نشان می دهند از ایجاد فضاهای مینیمال لذت می بریم. شعار اصلی دکوراسیون منزل با طراحی مینیمال ، سادگی هست که این سبک به ارمغان می آورد.لوازم دکوراسیون غیرضروری را حذف کرده و با رویکرد “کمتر کم نیست” و “همه چیز به مکان و دلیل نیاز دارد” زندگی کنید.

چرا سبک مینیمال را دوست دارید؟

ایده های اتاق مینیمال برای بزرگتر نشان دادن فضاهای کوچک عالی هستند.
تزئینات و دکوراسیون مینیمال اگر بخوبی انجام شوند، تقریبا هرگز از مد خارج نمی شوند.
از آنجا که طراحی داخلی مینیمال بسیار زیبا بوده و برای همه ثابت شده است ، می توانید در آوردن بسیاری از وسایل صرفه جویی کنید.
برخلاف سایر سبک های طراحی که موارد پیچیده برای ایجاد ترکیبی خلاقانه در دکوراسیون دارند ، لوازم طراحی مینیمال بسیار قابل دستیابی و مطابق با میل شما هستند.

رنگ های سبک مینیمال

در طراحی مینیمال بهتر هست از یک رنگ برای فضای کلی استفاده شود و 4 رنگ اصلی و خنثی مثل سفید ، کرم ، سیاه و خاکستری بهترین گزینه برای طراحی مینیمال هستند. رنگ سفید بیشترین کاربرد را در طراحی مینیمال دارد و می توانید از دو و یا حداکثر سه رنگ استفاده نمایید.

مبلمان در طراحی مینیمال

فضایی جذاب و مناسب ایجاد کنید که در عین سادگی بتواند مخاطب را جذب کند و کسی مایل به ترک فضا نباشد.
از وسایل تکراری و خسته کننده مد روز دوری کرده و به دنبال طرح های کلاسیک و نو باشید که به عنوان یک چالش با دکوراسیون اتاق مینیمال ، مورد ارزیابی قرار می گیرند.

2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *