از موارد و مهم و تاثیر گذار در انتخاب رنگ اتاق خواب، در نظر گرفتن تاثیر آن رنگ روی شما است. امروزه تست های زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا خودتان و شخصیتتان را بهتر بشناسید، یکی از آن تست ها ام بی تی آی است. با دانستن تایپ شخصیتی خود می توانید فضا های مناسب خود را بهتر بشناسید و به یک مرحله بهتری از خود شناسی برسید. تایپ ام بی تی آی شما حتی به شما کمک می کند تا بهترین رنگ اتاق خواب را برای خود انتخاب کنید، رنگی که همه جوره با روحیات شما سازگار و باعث شکوفایی شما باشد. در این مقاله به تایپ های درونگرا می پردازیم. برای اطلاعات بیشتر درباره ام بی تی آی و رنگ اتاق مناسب تایپ های برونگرا مقاله ی رنگ اتاق خواب متناسب با 8 تایپ برونگرای تست ام بی تی آی شمای آریلا را بخوانید.

Infp – breezy beach

شما معمولا به این کلیشه که درگیر اندیشه های خود هستید شناخته می شوید. شما از آرامشی که موقع تنها بودن با افکار خود برایتان به وجود می آید لذت می برید. به همین دلیل است که دوست دارید خانه شما نیز همین حس را داشته باشد. انتخاب این رنگ اتاق خواب به شما حس آرامش و راحتی که می خواهید را می دهد.

Intp – stone quarry

شما دوست ندارید سر و صدای زیادی برای مواردی مانند رنگ دکوراسیون داخلی خانه بکنید. اما این باعث نمی شود که فضایی مرتب و جذاب نخواهید. شما ترجیح می دهید از رنگ های نچرال در طیف های تیره تر استفاده کنید، تا به شما فضایی با مفهوم بدهد و بتوانید بر روی آن کار کنید و به راحتی امور دیگر دکور را انجام دهید. این نوع رنگ برای دیوار ها به شما این اجازه را می دهد که با شید های رنگی مختلف آن را ست کنید. اگر از رنگی که انتخاب کرده اید نیز پشیمان شده اید هیچوقت دیر نیست شما می توانید انواع زیادی از طیف های رنگی دیگر را در کنار این رنگ دیوار داشته باشید.

Isfj – minimalist look

شما زمان زیادی را در تنهایی می گذرانید. اما این به آن معنا نیست که نخواهید فضایی صمیمانه و گرم برای افراد دیگر داشته باشد. شما ترجح می دهید فضایی کلاسیک و مرتب داشته باشید که همزمان توجه زیادی نیز جلب نکند. این شید برای رنگ اتاق خواب کاملا مناسب شما است. این رنگ گرم تا حدودی نزدیک به رنگ سفید و خنثی است، اما با این حال فضایی گرم ایجاد می کند بنابراین فضای شما را بیشتر شبیه یک خانه می کند تا یک دفتر کار.

Istj – winter wrath

ممکن است شما همه چیز را به دقیق و خاص ترین شکل انجام دهید. اما این به این معنا نیست که درباره رنگ اتاق خود تنبل و خسته کننده باشید. شما دوست دارید با رنگ ها فضایی را درست کنید که ریشه دار و قدمت دار به نظر میرسند درست مانند شخصیت خودتان. این رنگ که کمی مایل به سبز است کاملا مناسب شما رنگ اتاق خواب شما خواهد بود. و به راحتی می توان آن را با رنگ های دیگر مچ کرد تا زمانی که آن رنگ توجه زیادی جلب نکند.

Infj – moody teal

شما دوست ندارید با جمعیت یکی شوید و خاص بودنتان را از دست دهید، اما از سوی دیگر نمی خواهید توجه زیادی جلب کنید. شما متفکر هستید و از پذیرفتن شخصیت خود هراسی ندارید. این رنگ کاملا برای شما مناسب است و باعث می شود با آن حس کنید در خانه هستید.

Istp – antique teal

شما خلاق هستید و دوست دارید کارها را از راه و روش های جدید انجام دهید، اما همچنان دوست دارید دور از بقیه باشید. شما از امتحان موارد جدید برای خود نمی ترسید. به همین دلیل این رنگ اتاق خواب برای شما مناسب خواهد بود. با وجود طبیعت آرامی که دارید می خواهید در محیطی باشید که خلاقیت شما را به نمایش بگذارد. همچنین می خواهید اطراف رنگی باشید که به شما انگیزه می دهد. این رنگ برای اکثر افرادی که آن را می بینند منحصر به فرد است. پس می توانید با داشتن همچین رنگی خلاقیت خود را به رخ بکشید.

Isfp – cosmic sapphire

شما هنرمند و کمی رویاپرداز هستید. شما معمولا به رنگ های گلچین شده و خاص اما تیره جذب می شوید . این رنگ کاملا مناسب سلیقه شما است. زمانی که می توانید جنبه های احساسی عمیق و شدید شخصیت خود را بدون محدودیت بپذیرید در بهترین حالت خود هستید. دیدن این رنگ اتاق خواب در طول روز دقیقا همان حسی که دنبالش هستید را به شما می دهد.

Intj – matcha

شما درون نگر و تحلیلی هستید و ترجیح می دهید همیشه و در هر شرایط خود را حفظ کنید. با این حال دوست ندارید کاملا از بقیه دنیا و مردم دور باشید و در طول زندگی روزمره به رنگ های زمینی جذب می شوید. این نوع رنگ اتاق خواب که مایل به سبز می باشد کاملا مناسب شما است. این رنگ باعث می شود شما احساس تعادل و ثبات و آگاهی از دنیای اطراف خود داشته باشید. همچنین باعث می شود ذهن و کنجکاوی شما تحریک شود، دو موردی که از نظر شما اهمیت زیادی دارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *