هنگام انتخاب رنگ اتاق خوابتان مهم است که بدانید آن رنگ چه تاثیری در روحیات شخص شما خواهد داشت. ممکن است بخواهید در اتاق خوابتان حس آرامش داشته باشید یا شخص پر انرژی باشید و بخواهید انتخاب های بولد بکنید. در کل مهم است که بدانیم ما چه شخصیتی داریم و چه نوع رنگی را برای فضای شخصی خودمان می خواهیم. برای شناخت شخصیت تست هایی مانند ام بی تی آی  به شما کمک زیادی می توانند بکنند. در ادامه رنگ های مناسب برای تایپ های برونگرا را می خوانید .

Mbti چیست ؟

ام بی تی آی تست شخصیت شناسی است که با تست و پرسش و پاسخ در نهایت ازبین 16 تایپ موجود به شما می گوید تایپ شخصیتان چیست. با دانستن این تایپ شخصیتی شما می توانید نقاط قوت و ضعف خود را بهتر درک کنید. این تست همچنین سرنخ های جالبی راجب شما و رفتارتان با محیط اطراف را به شما نشان می دهد. همچنین می توانید بعد از مشخص شدن تایپ شخصی خود شوید که چه شغلی بیشتر با شما سازگار است، چه رنگ هایی با روحیه شما مچ هستند و موارد بیشتر .

Enfp ­– electric kumaquat

این رنگ نوعی نارنجی است. افراد این تایپ پر انرژی و اشتیاق هستند پس تعجبی ندارد که رنگ اتاق روشن و گرم مناسب آن ها باشد. افراد این تایپ از استفاده موارد بولدی مانند این رنگ هراسی ندارند. این تایپ انرژی این رنگ را دوست دارند همچنین این رنگ خلاقیت آن ها را تحریک می کند. به علاوه این رنگی جذابی است که توجه را به خود جلب می کند ، موردی که شما شخصا برای آن تلاش می کنید.

Entp – spectral blue

برای این رنگ اتاق تایپ این رنگ که نوعی آبی است مناسب می باشد. ذهن آن ها همیشه یک مایل در دقیقه کار می کند و همیشه به دنبال روش های نامتعارف برای ازبین بردن عادت های مرسوم و سنتی هستند. همچین رنگی دقیقا چیزی است که به و نیاز دارند آن ها از آن دسته نیستند که رنگ های نچرال یا حتی عادی را برای خود بپسندند. به علاوه داشتن همچین رنگی مانند یک چالش است، موردی که این تایپ علاقه زیادی به ان دارند .

لوستر smd مستطیلی دو طبقه

Esfj – rose power

رنگ مناسب این تایپ همانگونه که از اسم آن مشخص است، نوعی صورتی ملایم و کمرنگ می باشد. این تایپ همیشه برای افراد نزدیک قابل دسترسی هستند پس می خواهند فضایی که در آن هستند نیز همینگونه و صمیمانه باشد. پس انتخاب همچین رنگی یک صورتی ملایم و زیبا که فضایی شیک و رویایی به وجود می آورد دقیقا همان چیزی است که به دنبالش هستید. شما می توانید مطمئن شوید هرکسی که پا به اتاق شما می گذارد حال و هوای صمیمانه و راحت را حس می کند.

Estj – gravity grey

رنگ اتاق مناسب برای این تایپ نوعی خاکستری است. این تایپ کسی نیستند که وقت را تلف کنند و با موردی سر و کله بزنند مخصوصا وقتی صحبت از انجام دادن کاری می شود. آن ها معتقد به موارد کلاسیک هستند پس عادی است با رنگی مانند خاکستری احساس راحتی بکنند. اگر می خواهید تماما از رنگ های نچرال استفاده یا قسمت های کوچکی از رنگ بولد استفاده کنید، در هر صورت این رنگ همه جوره مناسب شماست حتی اگر فقط در بک گراند رنگ ها استفاده شود.

لوستر چوبی تک آویز

Enfj – lilac sand

رنگ اتاق این تایپ یعنی لایلاک سند نوعی رنگ بنفش می باشد. این تایپ دوست دارند اطمینان حاصل کنند که همه قبل از خودشان امن و راحت هستند. همچنین هر موقع که در جایی دنج هستند پیشرفت می کنند. انتخاب این رنگ برای فضای شخصیتان تعادل و هماهنگی که اغلب در زندگی برای آن تلاش می کنید به ارمغان می آورد، و در عین حال فضایی آرام و دلپذیر می سازد.

Estp – persimmon orange

برای این تایپ نیز مانند رنگ اتاق ای ان اف پی رنگی نارنجی مناسب است. آن ها ماجراجو هستند و برای دکور نیز دوست ندارد که با قوانین پیش بروند. این تایپ رنگ های روشن و پر انرژی را ترجیح می دهد تا طرف پر شور شخصیتتان را نشان دهید، این رنگ نیز برای این کار بسیار مناسب است. آن ها از جسور بودن هراسی ندارند و می خواهند خانه شان نیز آن را نشان دهد.

Esfp – wax pepper

این رنگ که نوعی زرد است کاملا مناسب رنگ اتاق این تایپ می باشد. آن ها شخصیتی شاد و برونگرا دارند که از شو آف کردن نمی ترسند. اکثرا از بودن در مرکز توجه هراس دارند اما این مسئله درمورد این تایپ صدق نمی کند. در نتیجه عجیب نیست که همچین رنگ روشنی مناسب آن ها باشد. در حالی که خیلی ها نمی توانند از رنگ زرد در دکور استفاده کنند و از استفاده از آن می ترسند، این تایپ دقیقا می دانند چگونه باید از این رنگ به بهترین شکل استفاده کرد.

Entj – cold brew

رنگ مناسب  اتاق این تایپ که افرادی متمرکز و هدف گرا هستند، و هرگز دوست ندارند وقت را هدر دهند نوعی قهوه ای است. آن ها از رنگ های نچرال که راحت می توان با آن ها کار کرد و به گونه ای  نشان دهنده قدرت هستند استقبال می کنند. آن ها از آنچه لازم است برای انجام کارها بکنند نمی ترسند، بنابراین این رنگ جسورانه و برتاثیر دقیقا همان چیزی است که به آن ها برای کارهایشان انگیزه دهد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *