با استفاده از سبک مینیمال ، فضایی لوکس و آرام ایجاد کنید و با طراحی هوشمندانه دکوراسیون اتاق نشیمن را برجسته نشان دهید. این بخش از فضای خانه بعنوان مرکز دورهمی اعضای خانواده اهمیت زیادی دارد و تا حدودی طراحی بقیه قسمت ها را تحت تاثیر قرار می دهد. ویژگی های اتاق نشیمن مینیمال مانند هرطراحی مینیمال دیگری چیدمان کمتر و پرهیز از شلوغی ، بکارگیری رنگ های خنثی ، استفاده از نورطبیعی ومبلمان ساده است. افرادی که به دنبال سادگی محیط هستند و از تفریط بیزارند سبک مینیمال را می پسندند. تمرکز اصلی در اتاق نشیمن روی مبلمان هست که باید مورد توجه قرار گیرد.
وسایل غیرضروری را کنار بگذارید و از وسایل ضروری که امکان حذف آنها وجود ندارد استفاده کنید،درطراحی مینیمال از همه ی فضای خانه استفاده نمی شود و درواقع با خالی بودن فضا این سبک نمایان می گردد . شعار سبک مینیمال “کم ، زیاد است ” می باشد.
دراین نوع طراحی از شلوغی فضا دوری میکنیم و هرچه محیط ، دکوراسیون کمتری داشته باشد به سبک مینیمال نزدیکتر است.
انتخاب رنگ برای فضای مینیمال از اهمیت زیادی برخوردار است زیرا رنگ مناسب باعث آرامش محیط میشود و حس صمیمیت و امنیت را به افراد منتقل می کند. در این سبک رنگ های خنثی در الویت هستند همچنین می توانید از ترکیب رنگ های سیاه و سفید استفاده کنید که هرگز از مد نخواهد افتاد. اگر در نظر دارید اتاق نشیمن را با تابلوها تزیین کنید ، سعی کنید با استفاده از تابلوها و قاب های ساده بر روی دیوار فضایی دلنشین ایجاد کنید ، تابلوهایی که در عین سادگی ، غنی و پربار هستند . درطراحی مینیمال برای کف اتاق بهتر است از فرش یا گلیم استفاده نگردد اما میتوانید با گلیم های ساده و یا کفپوش های مناسب فضا را بپوشانید. پرده اتاق هرچه ساده تر باشد بهتر و الویت با نورطبیعی است که از پنجره ها وارد اتاق می شود.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *